אמה של הילה בצלאלי: לא אגיע לטקס המשואות

אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל תחרים את טקס הדלקת המשואות אליו הוזמנה. זאת במחאה על שהאחראים למות ביתה טרם נענשו.

בני משה , ל' בניסן תשע"ג

סיגלית בצלאלי, אמה של סגן הילה בצלאלי ז"ל שנהרגה בשנה שעברה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות, הוזמנה לטקס שייערך בשבוע הבא כאורחת הכבוד אך הודיעה כי בכוונתה להחרים את האירוע. כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

בשנה שעברה בצלאלי לקחה חלק בטקס לאחר שהדליקה משואה עם יו"ר הכנסת לזכר בתה, אך השנה הודיעה כי אין בכוונתה להגיע ואמרה: "הוזמנתי באופן אישי על ידי מנכ"ל משרד ההסברה, אבל אני לא מתכוונת להגיע. עד שהאחראים למותה של הילה לא ייענשו, אין בכוונתי להיות חלק מהטקס. זה מקומם שהאחראים עדיין לא נענשו".

נזכיר כי באחרונה פורסם בערוץ 10 תחקיר מקיף וממנו עלה כי האחראים למחדל שהביא למותה של בצלאלי ממשיכים לנהל אירועים המוניים, כמו גם גילויים ולפיהם מסכת של כשלים ליוותה את ההיערכות לטקס בו אמורה הייתה בצלאלי להשתתף. בין השאר התברר כי בהליך סיבובי מקים הבמות היה גם אחראי לאישורי הבטיחות שהוא עצמו נקט בהם.

כאמור, אמה של סגן בצלאלי מתמקדת במחאתה בעובדה שעל אף השנה שחלפה טרם הוענשו האחראים למות בתה שהתרחש כזכור עקב קריסת מתקן התאורה על החיילים שנערכו לדגלנות טקס כניסת חג העצמאות. הקריסה התרחשה בעקבות הרוחות העזות שעטפו אז את הר הרצל בעוד המשקולות שאמורות היו לייצב את מתקן התאורה היו במשקל נמוך בהרבה מהמותר.