שרנסקי
שרנסקיפלאש 90
יושב ראש הסוכנות, נתן שרנסקי, יגיש לראש הממשלה הצעת פשרה לתפילה בכותל המערבי, לפיה אזור קשת רובינסון יוכשר לאזור תפילה מעורב לנשים וגברים. כך דווח בקול ישראל.
 
על פי ההצעה האזור יהיה ברצף טריטוריאלי בהמשך לרחבת הכותל המוכרת כיום.כמו כן שרנסקי מציע לשנות את שם המקום, כיוון שאין טעם לקרוא למקום תפילה על שמו של ארכיאולוג בריטי. בסופו של התהליך, במידה ותתקבל ההצעה, יהיו בכותל המערבי 3 אזורים לתפילה - שליש לגברים, שליש לנשים ושליש מעורב.
 
ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד), שפועלת שנים בנושא הכותל, ונרתמה לסייע ליו"ר הסוכנות לגבש פתרון בנושא הכותל אמרה כי "ברור לכל כי לא ניתן להמשיך עם המצב בו הכותל שאמור להיות סמל השלום, הפך למוקד קבוע של מאבקים ועימותים. בימים אלה מוביל יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי בשיתוף פעולה איתנו, פתרון כולל ורחב במסגרתו תתאפשר ההגעה לרחבת הכותל לכל מי שיחפוץ בכך.
 
מטרתנו היא כי הפתרון ייתן מענה לקהלים הפוקדים את הכותל ויהיה מקובל הן על אזרחי ישראל והן על יהודי העולם. נוכל למצוא פתרון אך ורק באמצעות הידברות ושיתוף  פעולה של כל הגורמים הנוגעים בדבר. לקראת תפילת ראש חודש אייר, אני מצפה שכל הצדדים יגלו אחריות ואיפוק ולא יוסיפו שמן למדורה, על מנת שלא נגיע שוב למצב בו רחבת הכותל הופכת לשדה קרב".