סער: אלחם בניסיון לפגוע בתקציבי הרשויות

ערב דיוני התקציב אומר שר הפנים: "נעמוד על מניעת פגיעה בתקציבי איזון ותכניות הבראה שעלולה להיות קטלנית. איאבק בעניין הזה".

בני משה , ל' בניסן תשע"ג

סער: אלחם בניסיון לפגוע בתקציבי הרשויות-ערוץ 7
הקלה. סער
פלאש 90

שר הפנים, גדעון סער, התייחס לנושא האיזון התקציבי ברשויות המקומיות על רקע הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה.

בכנס איגוד הגזברים של הרשויות המקומיות אמר "השלטון המקומי יצא ממשבר מאוד גדול שהיה לפני כעשור ונמשך כמה שנים, המצב היום ברשויות רבות הוא שונה, אבל הוא עדיין שברירי. הסכנה היא בפגיעה בתקציבי האיזון ובתקציבים של תכניות הבראה, לרשויות שזקוקות לתכניות הבראה, ואני מתכוון להיאבק בעניין הזה, זה היעד שלי לקראת דיוני התקציב"

"פגיעה בתקציבים האלה היא מסוכנת. היא יכולה להכניס את הרשויות המקומיות לסחרור וכשרשות מקומית קורסת ויש משבר עמוק יותר בשלטון המקומי זה עולה למדינה מיליארדים. פגיעה בתקציבי האיזון ותכניות ההבראה תעלה לקופת המדינה מיליארדים, שניתן לחסוך אותם ולהמשיך ולהעמיק את המגמה החיובית שקיימת בשטח" אמר שר הפנים. 

"לאחר שלמדתי את המצב" אמר השר סער "אני מתכוון לפעול יחד עם ראשי הרשויות למנוע פגיעה בתקציבי האיזון ובתקציבי תכניות ההבראה, החיוניים ליציבות ולאיתנות הכלכלית של הרשויות המקומיות, המספקות את השירותים לאזרח. יחד עם ראשי הרשויות נעמוד על מניעת פגיעה שעלולה להיות קטלנית".