אדוני ראש הממשלה, למה דווקא ארץ נהדרת?

ראש הממשלה הצטלם לשידור חגיגי של 'ארץ נהדרת'. מישהו יכול להסביר למה זה מגיע להם? ולמה זה מגיע לנו? ולמה לו? דעה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ג

עוד מתנה קטנה של נתניהו לשמאל...
עוד מתנה קטנה של נתניהו לשמאל...
פלאש 90

בערב חג העצמאות תשודר עוד תכנית של 'ארץ נהדרת' ובה אורח נכבד, כמעט הנכבד ביותר שיכלו מפיקי התכנית לקוות לו – ראש הממשלה בנימין נתניהו. לא אלי מריאנו מעוות את פיו ומאגרף את ידו השמאלית בפאתוס נתניאוהי, אלא ממש המקור. הנתניהו האמתי יופיע באולפן לצדו של החיקוי.

לא. השורות הללו שאתם קוראים עכשיו לא נועדו להוות פרומו לתכנית, למרות שבעל כורחן הן הופכות להיות כאלה. אתם קוראים עכשיו, מסתקרנים ובסופו של דבר גובר הסיכוי שתצביעו בשלט שלכם, ואולי לא. מי יודע? השורות הללו אינן מיועדות אליכם, אלא דווקא לצופה אחד מסוים, אליך אדוני ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.

אני לא יודע איך עברו הצילומים, איך צלחת את גוב האריות הקומי של קיציס וחבורתו. לטובת כולנו אני מקווה שהאירוע הזה עבר טוב מבחינתך. אני יכול לשער שעוד טרם הגעתך למקדש הרייטינג כדי להקריב את הקורבן האישי שלך כחלק מהפולחן הלאומי של כולנו, חברו יועציך המוכשרים לאנשיו של מולי שגב וסיכמו איתם כמה עניינים עקרוניים שבלעדיהם כבודך לא יוכל להגיע לאולפן. הגיוני. גם לפולחן יש גבולות, וטוב שכך.

ובכל זאת אדוני ראש הממשלה, הרשה לי לשאול אותך – למה דווקא לשם? למה דווקא ל'ארץ נהדרת'?

גם אני משוכנע שתוספת הומור לחיי מנהיגינו לא תזיק. גם אני חושב שקלילות אובמאית יכולה להועיל למנהיגינו, ובכללם גם לך עצמך. גם אני סבור שמותר ורצוי לפתוח כפתור בחליפה, לזרוק איזו בדיחה לא מתוכננת, להיות קליל ולא להתבצר בהתנסחויות מהוקצעות שצלחו סוללת מנסחים ויועצי תדמית. ובכל זאת אני שואל – אדוני ראש הממשלה, למה דווקא שם?

למה, אדוני ראש הממשלה, אתה מוצא לנכון להצטרף להילולת הרייטינג של אותה חבורה שעשתה קריירה מללעוג לך, אותה כנופיה טלוויזיונית שחבריה בזו לך, מרחו את דמותך הפוליטית והאידיאולוגית בנוצות ובזפת וגלגלו ברחובה של עיר, אותם שעשו הכול כדי לתאר את דמותך כמודל הפוליטיקאי השקרן והערמומי, הנוכל ששם לו למטרה לתחמן את כולנו, מאובמה ועד אחרון האזרחים? למה דווקא אצלם?

ומילא אם תאמר לי שהתמלאת, אדוני ראש הממשלה, באורך רוח וותרנות, שהחלטת שכבודך הוא לא עניין חשוב לאיש ויאללה בלאגן. בסדר, אבל מה עם ההרס והחורבן שניסתה חבורת 'ארץ נהדרת' לחולל במשך כל עשר עונותיה, למן התכנית הראשונה, בכל מה שקדוש ויקר לך ולרוב מוחלט של העם הזה – לארץ, למורשת היהודית ואפילו לדמוקרטיה הישראלית? מה עם כל אלה וערכים נוספים שנרמסו בתכנית הזו?

אתה ויועציך, אדוני, יודעים היטב שנוכחותך באולפן התכנית מעניקה לקומיקאים המוכשרים והעוינים הללו, לצד חותמת הכשרות הבכירה ביותר בישראל, גם עוד לא מעט צופים. למה זה מגיע להם בדיוק? כדי שמפלצת הרייטינג הזו תתנפח עוד קצת ותוכל להמשיך ולמנף את הכוח הטלוויזיוני שניתן להם להמשך המאבק בך ובאמונותיך? שימשיכו להציג אותך כשקרן פתולוגי, את חברי ממשלתך כחבורת הוללים זבי ריר, מתלהמים ובורים, את מתיישבי יו"ש כזוללי ערבים?

נכון. אחרי הופעה ב'ארץ נהדרת' כל הסוגדים לך מקרב יועציך ישלחו לך פתקים קטנים מקופלים ובהם כיתובים מחמיאים 'היית ענק', 'כל הכבוד' או בנוסח המקובל בחודשים האחרונים – 'אתה תותח', אבל נסה, אדוני, לתאר לעצמך מה היה קורה אם את כל כובד המשקל הרייטינגאי שכרוך בהופעתך היית מטיל על מהדורת החדשות של 'לאטמה'? (שמת לב, אדוני, לא ביקשתי שתופיע בערוץ 7, למרות שגם זו אופציה לא רעה. אני שואל דווקא על לאטמה)

מאותו רגע ואילך איש לא יכול היה להתעלם ממהדורת השבט של החבורה שעושה הכול כדי להיאבק, בכלים מינימאליים, למענך, נגד צורריך, קוטליך, מבקשי נפשך הפוליטית ורודפי עמדותיך הבסיסיות (לא אלו שהשתנו מאז שנות ה'מה שרואים משם', אלא הבסיסיות). כולם היו מזכירים את הופעתך הבלתי נשכחת במהדורת הימין הזו שתוקפיך עושים הכול כדי להעלים מהעין הציבורית.

היית, אדוני, יכול לחולל מהפכה תקשורתית, לא פחות, אבל אתה בחרת בדרך הקלה. חבל.