הסמח"ט: עוד ירוצו עשרות אלפים בנחלת אבותינו

מאות אזרחים וחיילים במרוץ לזכר גלעד זר. הסמח"ט: "תוך חמש שנים ירוצו עשרות אלפים בשומרון הפורח, נחלת אבותינו".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ג

הסמח"ט: עוד ירוצו עשרות אלפים בנחלת אבותינו-ערוץ 7
מירוץ גלעד
צילום: מאיר ברכיה. באדיבות מוא"ז שומרון

מאות בני אדם ביניהם אצנים מקצועיים מרחבי הארץ הגיעו ביום שישי לשומרון למרוץ לזכרו של גלעד זר הי"ד, קב"ט השומרון שנרצח ע"י מחבלים ב ז ' סיוון לפני 12 שנים בעת מילוי תפקידו.

המרוץ,שאורגן על ידי מחלקת הספורט במתנ"ס שומרון, החל ביישוב חוות גלעד המשיך לאורך "כביש גלעד" הקרוי על שמו המחבר בין גב ההר לישובי מרכז השומרון, שבי שומרון וקדומים.

במרוץ השתתף גם סמח"ט השומרון סא"ל אוריה חצרוני, בנאומו בסיום הטקס אמר בין השאר: "תוך חמש-שש שנים יבואו לפה עשרות אלפים וירוצו בשומרון הפורח, נחלת אבותינו".

יוסי דגן, מ"מ ראש המועצה ויו"ר הנהלת המתנ"ס במועצה האזורית שומרון, אמר בסיום המירוץ: "אני שמח לראות רבים כל כך מכל רחבי הארץ, כובשים ברגליהם את השבילים המרהיבים של השומרון, אני בטוח שגלעד היה שמח וגאה לראות אזרחים וחיילים רצים זה לצד זה על הרי השומרון הירוקים".

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון ציין בטקס: "המגוון העצום של הרצים שהשתתף היום במרוץ, מיו"ש ומחוצה לה, ממרכז הארץ ומצפונה, דתיים וחילונים מוכיחה יותר מתמיד כי לאט אבל בטוח מתקרב השומרון למרכז הקונצנזוס הישראלי".

בין הרצים ניתן היה למצוא גם את שי שחר מרמת גן, רץ למרחקים ארוכים, חילוני המעיד על עצמו שהוא משתייך לצד השמאלי של המפה, שסיכם ואמר: "המרוץ הוכן במקצועיות רבה כפי שצריך עבור אצנים וזה אולי אחד הדברים החשובים עבורנו הרצים, העובדה שהמירוץ היה דווקא בשומרון סקרנה אותי ואכן גיליתי חבל ארץ חדש ומרהיב ביופיו". 

איתי זר אחיו של גלעד הי"ד, אמר בסיום המרוץ: "אני מודה לכל הרצים, שבהופעתם כאן משמרים את מורשתו של גלעד ואת זכרו, המרוץ החל החוות גלעד והמשיך בדרך גלעד שמחבר את גב ההר למערב השומרון וחשיבותו עבור ההתיישבות גדולה לאין ערוך". טוען....

(צילום: מאיר ברכיה. באדיבות מוא"ז שומרון)