מנכ"לית בנק לאומי: אלו ימים לא פשוטים

רקפת רוסק עמינח מספקת הסברים בנוגע להסדר החוב שבוטל עם נוחי דנקנר. "חובת הסודיות לא מאפשרת להציג את כלל העובדות".

עדו בן פורת , ח' באייר תשע"ג

רקפת רוסק-עמינח
רקפת רוסק-עמינח
צילום: פלאש 90

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, סיפקה היום (חמישי) הסברים לעובדי הבנק בנוגע למדיניות שהביאה להסדר חוב עם נוחי דנקנר, הסדר שהוקפא לבסוף על ידי המפקח על הבנקים.

"בימים האחרונים אנו נמצאים במרכזו של שיח ציבורי ער סביב גיבושו של מתווה להסדר חוב עם חברת גנדן", כתבה מנכ"לית הבנק במכתב שפורסם בחדשות 2.

רוסק עמינח כתבה בנימה אישית, "בתפקידי כמנכ"ל חובתי לפעול באחריות, כאשר לנגד עיניי טובת הבנק וטובתו של ציבור בעלי מניותיו. כל הסדר חוב שנעשה בבנק, כחלק משגרת העשייה הבנקאית , נעשה תמיד בראייה כזו", הבהירה לעובדיה.

היא הוסיפה כי רחשי לב הציבור אינם נסתרים מעיניה. "הדיון הציבורי של הימים האחרונים חשף הסתייגות רחבה מהמתווה להסדר. לדאבוני, חובת הסודיות הבנקאית לא מאפשרת לנו להציג את כלל הנתונים והעובדות".

לטענתה, הסדר החוב אינו מתייחס באופן ישיר לנוחי דנקנר. "המתווה המתגבש הינו עם חברת גנדן הולדינגס בע"מ ולא עם בעלי השליטה בה, ומתבסס על מו"מ עם משקיע זר שעתיד להזרים כסף לתוך החברה מתוך כוונה לשקמה. לדעת הנהלת הבנק והדירקטוריון המתווה האמור הינו המתווה המיטבי עבור הבנק כנושה של קבוצת גנדן ואידיבי. יודגש כי המתווה אינו כולל ויתור על התחייבויות אישיות של בעלי השליטה בקבוצה".

"אמש הודיע המפקח על הבנקים כי יבדוק את ההסדר המתהווה. בהתאם לכך החלטנו להשהות את הטיפול במתווה עד להשלמת הבדיקה ולפעול בכפוף לתוצאותיה".

היא הודתה כי "ימים אלה אינם פשוטים עבור כולנו. כמנכ"ל הבנק אני מישירה מבטי אליכם ואומרת לכם באופן ברור: לאומי ממצה כל דרך לגביית חובותיו ומשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו. נמשיך לפעול בהתאם לערכי לאומי ולהוות דוגמא להתנהלות מקצועית וערכית".