"רוצים מדיניות אחרת". הרב שי פירון
"רוצים מדיניות אחרת". הרב שי פירוןצילום: פלאש 90
שר החינוך, הרב שי פירון (יש עתיד), ייצג אמש (חמישי) את ממשלת ישראל בטקס לציון שבעים שנה לגטו ורשה, בפולין.

"הגעתי לפולין לייצג את מדינת ישראל, לצד נשיא פולין, ראש ממשלתה ונציגים של מדינות רבות. אני מרגיש שאני מייצג את סבי וסבתי", סיפר השר פירון בדף הפייסבוק שלו.

הנסיעות ברחבי וורשה עם ליווי משטרתי השמור לביקורים ממלכתיים גורמים לשר פירון להרגיש "שלא רק אנילביץ וחבריו הצליחו, גם המרד של סבא וסבתא שלי הצליח. הם סרבו למות מוות אכזרי וכעת, הנכד שלהם שר בממשלת ישראל".

הוא סיפר כי בטקס שנערך בוורשה, עמד יחד עם קאזיק, שמחה רותם, שהצליח להבריח יהודים דרך תעלות ביוב. "עמדנו יחד ליד אנדרטה חדשה שחנכנו אמש. במוחי מנקבת כל הזמן השאלה מה כל זה אומר לי, התחושה היא מחויבות להמשך מרוץ השליחים, לקחת את מקל השליחים, מקל האחריות ולהתחייב לפעול ללא הפסקה, לתפארת מדינת ישראל", כתב השר פירון מפולין.

בטקס הממלכתי שנערך אמש, אמר השר פירון "באתי לכאן היום מירושלים, בירת ישראל, כשר החינוך של מדינת ישראל המבקש להצהיר על חובתנו להמשיך וללבות את הרוח הגדולה שפיעמה במורדים: מלחמה ללא פשרות ברוע תוך מחויבות עמוקה לכבוד האדם ולשלום. החינוך הוא המפתח היחיד לכינונה של חברה שוחרת שלום ואוהבת אדם. החינוך הוא המפתח היחיד לחידוד זהות לאומית עמוקה שלא דורסת את האחר".