דנקנר ישלם את החוב, "הציבור ניצח"

מנכ"לית לאומי הינחתה את הצוות המקצועי לפעול למיצוי כל האפשרויות העומדות לרשות הבנק לגביית החוב.

ניר הר זהב , ט' באייר תשע"ג

נוחי דנקנר
נוחי דנקנר
פלאש 90

בנק לאומי הודיע היום (ו') אחה"צ כי הוא מבטל את מתווה הסדר החוב שגיבש עם חברת גנדן, שבשליטת נוחי דנקנר. "מתווה ההסדר, שממילא לא הגיע לידי הסכם, התייתר וכבר אינו עומד על הפרק", נמסר מהבנק.

"לאור ההתפתחויות האחרונות סביב עסקת אלשטיין גנדן, להערכת הבנק אפסו הסיכויים להתממשותה. כחלק מהתנאים להשקעה אלשטיין בגנדן, נדרש בין היתר, מכלול של הסדרים במערכת הבנקאית והפיננסית, אשר להערכת הבנק אינם ניתנים לגיבוש", מסר הבנק.

עוד נמסר מהבנק כי מנכ"לית הבנק, רקפת רוסק עמינח, הנחתה את אנשי הבנק לפעול למיצוי כל האפשרויות העומדות לרשות הבנק לגביית החוב. לגנדן חוב של 450 מיליון שקל ללאומי.

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' מסרה "מתברר שהציבור לא אדיש, לא מנומנם, נבון ומבין גם בהסדרי חוב שאי הצדק וחוסר ההגיון הכלכלי זועק מהם. מסר ברור הועבר לטייקונים הממונפים: הסתיים העידן שבו משתמשים בלי הבחנה בכספי החוסכים, וכשכושלים עסקית – הם לא משלמים והציבור הוא זה שנדרש לשלם".

יחימוביץ' אמרה עוד כי "הקרב לא תם וכי גל הסדרי חוב גדול עומד בפתח, ואולם תמרור אזהרה חד וברור הוצב לפני בעלי ההון, הבנקים, הגופים המוסדיים והרגולטורים".