פרטי מותו של בן זיגייר יפורסמו בבוקר

ב-10:00 (ה') יפורסם דוח חקירת נסיבות המוות. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המדינה להסיר את צו איסור הפרסום.

ניר הר זהב , ט"ו באייר תשע"ג

פרטי מותו של בן זיגייר יפורסמו בבוקר-ערוץ 7
האסיר האוסטרלי
צילום מסך מתוך התחקיר
בית משפט השלום בראשון לציון החליט להתיר לפרסם את פרטי נסיבות מותו של העציר בן זיגייר, שמת בכלא לפני שנתיים וחצי.
 
ב-10:00 (ה') יפורסם דוח חקירת נסיבות המוות. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המדינה להסיר את צו איסור הפרסום. כך דווח בקול ישראל.
 
על פי החלטת בית המשפט, יוטלו כמה מגבלות על הפרסום של ההחלטה במלואה: אזכור שמותיהם של בעלי התפקידים בשב"כ ייעשה בדרך של ציון ראשי התיבות של שמם, כמו כן יוסר כל פרט מזהה של המנוח או של מי מבני משפחתו.

בן זיגייר, המכונה "האסיר איקס" נולד במלבורן שבאוסטרליה ב-9 בדצמבר 1976 ועלה לישראל בשנת 1996. בשנת 2010 נחשד והואשם ככל הנראה בריגול חמור ושהה במעצר באגף 15 בכלא איילון. זיגייר נכלא תחת זהות בדויה שסיפק "המוסד", כך שאפילו סוהרי השב"ס לא ידעו את זהותו האמיתית. בתא זה נפגש עם עורכי דינו.

ב-15 בדצמבר 2010 זיגייר התאבד בתלייה בתאו, וב-22 בדצמבר נטמן בבית קברות יהודי בעיר הולדתו שבאוסטרליה.  על פי דיווח שהתפרסם בדר שפיגל, זיגייר הועבר בשנת 2007 לתפקיד מטה באגף צומת במוסד, לאחר שלא נחל הצלחה בעת עבודתו כסוכן באירופה. בשנת 2008, ככל הנראה, על רקע תסכולו מתפקידו החדש, יצר ביוזמתו קשר עם איש חזבאללה במזרח אירופה במטרה לגייסו כסוכן כפול למוסד, ניסיון זה הובילו למסירת מידע סודי על סוכני מוסד מרכזיים בלבנון, אשר נחשפו והועמדו למשפט.