מיקי לוי
מיקי לוי צילום: פלאש 90

תנועת אומ"ץ הגישה קובלנה כנגד סגן השר, מיקי לוי, אשר הפר לטענת התנועה בראיון ברדיו את כללי האתיקה, המחייבים את חבר הכנסת לשמור על כבוד הכנסת ולנהוג בדרך ההולמת את מעמדו כחבר כנסת.

אתמול (רביעי), התראיין סגן שר האוצר, חבר הכנסת מיקי לוי, בראיון לרדיו "קול ברמה" בתוכנית "שמונה עד עשר" וכינה את הציבור החרדי "טפילים". חבר הכנסת לוי אמר כי יש לשאת יחד בנטל ולהשתלב בשוק העבודה, ואז הוסיף ואמר: "אי אפשר להיות טפילים על הציבור הישראלי".

"המדובר בהתבטאות חמורה ואומללה אשר אינה מכבדת את כבודה של הכנסת ואינה הולמת את מעמדו של חה"כ לוי כחבר כנסת. שימוש בביטוי חמור כנגד הציבור החרדי,  כינו עמים ללא מדינות, כגון היהודים והצוענים כ"גזעים טפילים". דבריו של חה"כ לוי מהווים התבטאות  הגובלות בהסתה נגד הציבור החרדי בכללותו, ויש לראותם בחומרה רבה ולגנותן מכול וכול", אומרים באומ"ץ.

באומ"ץ מציינים, כי "עפ"י החלטות ועדת האתיקה בעניינים פרלמנטרים, ועדת האתיקה החליטה כי במקרה ותובא בפני הוועדה קובלנא נגד חבר כנסת, שתעסוק בהתבטאות הקשורה בשימוש פוגעני הכולל דימויים מעולם התוכן של השואה, הוועדה לא תנקוט בריסון, כפי שנהגה עד כה".

"במעשה זה, הפר חבר הכנסת לוי את כללי האתיקה, המחייבים את חבר הכנסת לשמור על כבוד הכנסת ולנהוג בדרך ההולמת את מעמדו כחבר הכנסת", מוסיפים באומ"ץ.

לדבריהם, "תנועת אומ"ץ מודעת לכך, כי חבר הכנסת לוי התנצל בשידור על התבטאות זו, אך הדבר קרה אך ורק לאחר שהשדרן הפנה את תשומת ליבו לעניין, ואין בכך בכדי להפחית את חומרת העניין".