כוחו של המזל"ט יעלה
כוחו של המזל"ט יעלה ארכיון: פלאש 90

חיל האוויר יירט בצהריים (חמישי) מטוס ללא טייס שחדר משטח לבנון לשטח ישראל. כך הותר לפרסום.

סמוך לשעה 13:00 זיהו כלי טייס של חיל האוויר ממערך ההגנה האווירית כלי טייס שעושה דרכו משטח לבנון לשטח ישראל.

הוזנקו מסוקי קרב ומטוסי קרב וכאשר היה המטוס מעל הים הורה מפקד חיל האוויר לפוצץ את המטוס עם טיל אוויר-אוויר שנורה ממטוס F - 16. הטיל פגע במטוס וריסקו. בחיל האוויר בודקים את סוג המטוס ואת מקור שילוחו. בצה"ל בודקים האם המל"ט היה חמוש או שמא הגיע לטובת תיעוד וצילום.

כלי התקשורת הערבים דיווחו בשעות הצהריים על מטוסי חיל האויר שטסו בשמי לבנון.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתגובה ליירוט המוצלח, "אני רואה בחומרה רבה את הניסיון לפרוץ את גבולנו. נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחונם של האזרחים".

לפני כחצי שנה, בשישה באוקטובר 2012, זוהה ויורט כטב"ם מעל שמי צפון הנגב, על ידי מטוסי סופה (F-16I). חיל-האוויר התמודד עם איום של כלי-טיס בלתי מאוישים בשנת 2006 בסוף מלחמת לבנון השנייה, אז הפילו זוג מטוסים, גם הם מבסיס רמת דוד, זוג כלי-טיס בלתי מאוישים מסוג "אבאביל" של ארגון חזבאללה.בחיל-האוויר ערוכים 24 שעות ביממה לתרחיש מסוג זה: יחידות הבקרה וטייסות היירוט דרוכות כל העת כדי להגן על גבולותיה של מדינת ישראל.

בעת ביקור בבית השייח' מופק טריף בכפר ג'וליס, התייחס נתניהו למצב הביטחוני מול סוריה ולבנון. "אנחנו עוקבים בעניין ובדאגה על המתרחש בסוריה ובלבנון. סוריה מתבקעת ולבנון בלתי יציבה. בשני המקומות נשקפים איומים בלתי מבוטלים כלפי מדינת ישראל", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הזכיר כי בסוריה קיימים שני איומים ישירים על ישראל. "הראשון, זליגת נשק מתקדם לידי ארגוני הטרור והשני ניסיון חדירה של מחבלים וטרוריסטים דרך גבולותינו וירי לעבר יישובינו במדינת ישראל.

"אנחנו נערכים לטפל בשני הנושאים הללו, אנחנו ערוכים לטפל ואנחנו מטפלים בשני הנושאים. מדינת ישראל תיערך כראוי לטפל בכל איום גם מסוריה וגם מלבנון, מהים מהאוויר ומהיבשה", הבהיר נתניהו.