"תגובה תהיה". דני דנון
"תגובה תהיה". דני דנון פלאש 90

סגן שר הביטחון, דני דנון (הליכוד ביתנו), התייחס אחר הצהריים לחדירת המל"ט לשטח האווירי של מדינת ישראל, ואמר כי מדובר ב"פרובוקציה איראנית מתריסה".

"אני משבח את כוחותינו על המענה החד והמהיר" אמר סגן השר דנון. לגבי תגובת ישראל הבטיח דנון כי "מי שצריך להרגיש את התגובה - אני מתחייב שירגיש אותה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתגובה ליירוט המוצלח, "אני רואה בחומרה רבה את הניסיון לפרוץ את גבולנו. נמשיך לעשות כל מה שצריך כדי לשמור על ביטחונם של האזרחים".

דובר צה"ל, תת-אלוף יואב פולי מרדכי, סיפר כי במהלך דיון שגרתי אצל שר הביטחון, "עודכנו על כלי טיס בלתי מאויש שמנסה לחדור לשטחנו. באישורו של מפקד חיל האוויר, בוצע יירוט מוצלח. זו תזכורת נוספת לכך שאסור לנו להרפות משמירה הדוקה על כל גבולותינו באוויר, בים וביבשה", טען מרדכי.

סמוך לשעה 13:00 זיהו כלי טייס של חיל האוויר ממערך ההגנה האווירית כלי טייס שעושה דרכו משטח לבנון לשטח ישראל.

הוזנקו מסוקי קרב ומטוסי קרב וכאשר היה המטוס מעל הים הורה מפקד חיל האוויר לפוצץ את המטוס עם טיל אוויר-אוויר שנורה ממטוס F - 16. הטיל פגע במטוס וריסקו. בחיל האוויר בודקים את סוג המטוס ואת מקור שילוחו. בצה"ל בודקים האם המל"ט היה חמוש או שמא הגיע לטובת תיעוד וצילום.

לפני כחצי שנה, בשישה באוקטובר 2012, זוהה ויורט כטב"ם מעל שמי צפון הנגב, על ידי מטוסי סופה (F-16I). חיל-האוויר התמודד עם איום של כלי-טיס בלתי מאוישים בשנת 2006 בסוף מלחמת לבנון השנייה, אז הפילו זוג מטוסים, גם הם מבסיס רמת דוד, זוג כלי-טיס בלתי מאוישים מסוג "אבאביל" של ארגון חזבאללה.

בחיל-האוויר ערוכים 24 שעות ביממה לתרחיש מסוג זה: יחידות הבקרה וטייסות היירוט דרוכות כל העת כדי להגן על גבולותיה של מדינת ישראל.

נתניהו מודה לטייסים על היירוט המוצלח, "חיל האויר הטוב בעולם" (הרעשים במקור)