הרבנים הראשיים: היזהרו במדורות ל"ג בעומר

הרבנים הראשיים מבקשים להימנע מפגיעה באילנות, וקוראים לציבור לשמור על הסביבה. "כבר הוזהרנו בתורה 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשע"ג

הרב עמאר והרב מצגר
הרב עמאר והרב מצגר
צילום: פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל מבקשים להימנע בל"ג בעומר מפגיעה באילנות, וקוראים לשמור על הסביבה. 

בעקבות פניית 'ארגון 'ירוק עכשיו', קוראים הרב יונה מצגר והראשון לציון הרב שלמה עמאר, "לוודא כי העצים וחומרי הבערה יושגו אך ורק ממקום הפקר, ובשום אופן אין להשתמש להדלקה בעצים הנלקחים מאתרי בניה ומחצרות פרטיות, בלא קבלת רשות מפורשת מן הבעלים".

כמו כן, יש לתת את הדעת בנוגע לנזקים ממוניים וסביבתיים העלולים להיגרם כתוצאה מההדלקה, "ולעשות את כל אשר לאל ידנו כדי למונעם" כתבו הרבנים הראשיים.

הרבנים הדגישו כי יש לנהוג במשנה זהירות מפני סכנת השריפות. "כבר הוזהרנו בתורה 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. לכן יש לנקוט בכל אמצעי הבטיחות והזהירות המתפרסמים על ידי המומחים בנוגע לאופן הדלקת הדורות, והאזהרות בנוגע לחומרי הבערה בהם מותר להשתמש".

'ירוק עכשיו' פנו לאיגוד גבאי בתי הכנסת שנענו לבקשה לשלוח את קריאת הרבנים הראשיים לכלל בתי הכנסת בארץ, להפצה על לוחות המודעות.

באגרת שנשלחה לגבאי בתי הכנסת, הבהירו בארגון 'ירוק עכשיו' כי בל"ג בעומר נרשם זיהום האוויר הגבוה ביותר במהלך השנה. כמו כן, הגבאים התבקשו להזכיר לציבור להימנע מכל שריפה של פלסטיק או חומרי בערה אשר מזהמים את הסביבה ומסוכנים לנשימה