אנשי חיזבאללה
אנשי חיזבאללה רויטרס

מלחמת האזרחים בסוריה גולשת בהדרגה גם לתוך שטח לבנון על רקע מעורבותו הישירה של ארגון חיזבאללה בלחימה נגד הכוחות המורדים במשטר אסד.

לוחמים של חיזבאללה הצטרפו לכוחות המשטר הסורי בלחימה בישוב אל-קוסייר, ועל פי הודעות של ארגוני המורדים נהרגו בקרב זה לוחמים רבים של הארגון.

מאות לוחמי חיזבאללה חדרו לשטח סוריה והם מוצבים בכפרים שיעיים הגובלים בלבנון. בחודשים האחרונים דווח על מקרים נוספים של לחימה והריגת לוחמי חיזבאללה בידי המורדים.

על רקע העמקת המעורבות הצבאית של חיזבאללה בלבנון הכריז בשבוע שעבר השיח' אחמד אל-אסיר, האימאם של מסגד בילאל בן רבאח בצידון, על הקמת "גדודי ההתנגדות החופשית", ומאות מוסלמים סונים נענו לקריאתו להירשם למערכה להגנה על הסונים בסוריה.

התארגנות נוספת נגד חיזבאללה מדווחת באזור אל-בקאע. ב-28 באפריל פורסמה הודעה רשמית ראשונה של ארגון המתקרא "גדודי בני החורין של אזור אל-בקאע", שהכריז על התארגנות של כוחות למניעת התערבות צבאית של חיזבאללה בסוריה, תוך איום להעביר את המערכה לשטח לבנון.

הארגון החדש קורא לחיילי הצבא הלבנוני שלא לבצע פקודות ולערוק משורותיו נוכח השליטה של חיזבאללה בצבא, ההתערבות הישירה של חיזבאללה בלחימה בסוריה בפקודת איראן והסיוע של צבא לבנון לחיזבאללה.

יש לציין, כי בחודשים האחרונים הגיעה המתיחות בין סונים לשיעים בלבנון לעימותים אלימים באזורים שונים בלבנון, שהסתיימו במעשי רצח.