הילולא בתקוע
הילולא בתקוע גד כהנא

ביישוב תקוע שבגוש עציון התקיים אמש (ראשון) אירוע ייחודי לזכרו של הרב מנחם פרומן ז"ל.

לפני כשנתיים החליט הרב פרומן ז"ל, רב היישוב תקוע, לערוך הילולה חופשית ביישוב, שתהיה שונה מההילולה במירון, כשלמעשה תהיה משוחררת מסממנים דתיים ומסורתיים ותחבר בין כל קצוות העם דתיים וחילונים יחדיו.

לפני כחודשיים נפטר הרב פרומן לאחר שנאבק במחלת הסרטן ומשפחתו החליטה להמשיך את המסורת שהחל בשנה שעברה, ולהזמין אנשי רוח ותושבים לחגוג את הילולת הצדיק לצד שירים וקטעים מתוך הזוהר הקדוש.

2,000 בני אדם הגיעו מכל קצוות הארץ, חילונים ודתיים, מבוגרים וצעירים.

במהלך הערב עלו להופיע האמנים ברי סחרוף, ארז לב ארי, להקת שיבת ציון, שי צברי, יוסי סוואד ולהקת סטלמנט לצד טקסטים מהזוהר.

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, אמר כי "מועצת גוש עציון שמחה להפוך את ההילולה שקבע הרב פרומן ז"ל בשנה שעברה למסורת דווקא בתקוע. אתמול העלנו את זיכרון פועלו של הרב פרומן שתרם רבות לחברה הישראלית דרך קירוב הלבבות, חיבור העם וגיבוש הקצוות, לצד שילוב תורת הסוד והרבה מאוד אמונה".

בנו של הרב מנחם פרומן ז"ל, יוסי פרומן, אמר כי "מן ההיסטוריה שנקשרת לגוש עציון חייו של רבי שמעון בר יוחאי היו בתקוע. ביישוב תקוע חיים דתיים לצד חילונים, ואנו נהנים מרוחו של איש תורת הסוד. בל"ג בעומר קיימים קשרים סמויים - אם אתה חי על פני השטח ואתה אדם דתי אתה מחויב לכללים ומצוות, לעומת זאת אם אתה חי את העומק של הדבר, אתה מרגיש שזה נותן לך חופש גדול. לכן אתמול, בהילולה החופשית, החגיגה של הצדיק חיברה לבבות והייתה מעל הכוח שלנו"