השר שלום, מנהל ביה"ח והאורחים מעיראק
השר שלום, מנהל ביה"ח והאורחים מעיראק ברק נונא

השר סילבן שלום התארח בבית החולים 'וולפסון' שם פגש קבוצת ילדים מעיראק שהגיעה לטיפול בישראל במסגרת מבצע 'הצל ליבו של ילד' על מנת לעבור במרכז הרפואי ניתוחי לב מצילי חיים.

"אמשיך לתמוך בפעילות הצל ליבו של ילד ב'וולפסון'. חשוב שנמשיך לשדר מסר של מדינה הומאנית". כך אמר שר האנרגיה והמים, השר לפיתוח הנגב והגליל והשר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום, במהלך הביקור.

עוד אמר שלום: "הטיפול ההומניטארי שאנחנו מעניקים לילדים הוא עצם ההבדל בינינו לבין אחדות משכנותינו. הבוקר נרצח ישראלי בצומת תפוח על ידי מחבל, ואילו כאן ב'וולפסון' יצילו חיים של ילדים כורדים שהגיעו מעיראק. אני גאה להיות שותף בפרויקט הזה, אשר תורם לקירוב לבבות ואחווה בין העמים".

במסגרת הביקור קיבל השר שלום את פניהם של שלושה ילדים כורדים שהגיעו יום קודם לכן מעיראק לניתוח לב מציל חיים. הילדים, בני שנה, 3 ו-6, אשר הגיעו מלווים בבני משפחותיהם והתקבלו על ידי נציגי המשרד לשיתוף פעולה אזורי וחברי עמותת 'הצל ליבו של ילד'.

מנהל המרכז הרפואי 'וולפסון', ד"ר יצחק ברלוביץ', שליווה את השר במהלך הביקור, ציין כי עד כה טופלו ב'וולפסון' מעל 3,000 ילדים ממדינות מתפתחות שונות בעולם, וכי מדי שנה העמותה מביאה לישראל מעל 250 ילדים מ- 44 מדינות, בהן  מדינות אפריקה, סין, מדינות מזרח אירופה והרשות הפלשתינית.

מנכ"ל עמותת "הצל ליבו של ילד", סיימון פישר, שנכח אף הוא בביקור, אמר: "בזכות יזמתו של השר שלום נותחו ב'וולפסון' עד כה קרוב ל 200 ילדים מעיראק והזרוע עוד נטויה. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב את הפעילות  לטובת ילדי כל מדינות האזור, וזאת בראייה כוללת למען עתיד ילדינו".

בבית החולים דיווחו כי במהלך הביקור חש השר שלום כאב בכף רגלו כתוצאה מחבלה שקדמה לביקור. עקב כך, הסיור במחלקת הילדים ובטיפול נמרץ ילדים ב'וולפסון' התעכב מעט, כאשר השר הופנה לבדיקות בחדר המיון. כעבור זמן קצר ולאחר שבישרו רופאי המיון של 'וולפסון' כי לשר שלום, שלום, נמשך הביקור כסדרו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו