ח"כ רותם
ח"כ רותםפלאש 90
ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) מתכוון להניח ביום שני הקרוב על שולחן ועדת השרים לענייני חקיקה הצעת חוק "להגברת המשילות".
 
על פי הצעת החוק, הצעות אי אמון יוגשו ע"י רוב של 61 ח"כים לפחות ובהן יוצע מועמד חלופי לראשות הממשלה, "והיה ומועמד זה לא הצליח להקים ממשלה, הכנסת לא תפוזר והממשלה שכיהנה טרם הצעת אי האמון תמשיך לכהן".
עוד על פי ההצעה, אחוז החסימה יעלה לארבעה אחוזים, לעומת שני אחוזים כיום, הגבלת מספר השרים ל-19 כולל רה"מ ומקסימום ארבעה סגני שרים".
 
יוזם החוק, יו"ר ועדת החוקה ח"כ דוד רותם (הליכוד-ישראל ביתנו) אמר כי "הצעת חוק זו הינה מימוש ההבטחה שלנו לבוחרים לחיזוק המשילות והכנסת".
 
"לא ייתכן שראש הממשלה והממשלה בכלל יהיו נתונים לסחטנות ותעלולים פרלמנטריים אין סופיים. העם בחר הממשלה על מנת שזו תמשול ותנהל את ענייני המדינה, ועלינו לאפשר לה זאת. כל מי שטובת המדינה והחיים התקינים של האזרחים כאן עומדים לנגד עיניו צריך לתמוך בהצעה זו".
 
בתגובה להצעתו של רותם אמרה יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' כי "בעודו יושב על ספסל הנאשמים ואפילו מנוע מלהיות שר בממשלה, רוקח ליברמן חקיקה דיקטטורית המתאימה היטב לאופיו ולאופיה של מפלגתו, אך אינה עולה בקנה אחד עם ערכי מגילת העצמאות ועם רעיון המדינה היהודית והדמוקרטית".
 
"ישראל ביתנו בראשות ליברמן ויש עתיד בראשות לפיד הן שתי מפלגות שאין בהן ולו סממן קלוש של דמוקרטיה, והן נשלטות בידי אדם אחד ללא כל מנגנון דמוקרטי וללא קיומן של בחירות פנימיות דמוקרטיות. מדובר בדגם מסוכן שלמרבה הצער הולך ומתרבה ומטיל צל כבד על הדמוקרטיה הישראלית".