עימות תקשורתי חריף התנהל בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל בין העיתונאי רינו צרור ושר החינוך שי פירון.

העימות התפתח על רקע דיווח לפיו שר הכלכלה בנט התערב בפרשת הפרדת התלמידים האתיופים בכפר הנוער הדתי בכפר חסידים למרות קרבת משפחה למנהלת הכפר (ראה תגובת בנט למטה).

שר החינוך, הרב שי פירון, עלה להתראיין ולהגיב לפרשה, תוך כדי שהוא תוקף את הדיווח וטוען בתוקף כי "אין סיפור" וכי בנט מעולם לא התערב בסוגיית התלמידים האתיופים אלא בסוגייה אחרת הקשורה לשאלת הבעלות על המוסד.

"לרמוז על כך שהטיפול בפרשה מושפע מקרבה משפחתית זה מעשה לא הגון. אין כאן סיפור, רדו מן העניין הזה", אמר הרב פירון לרינו צרור אשר ראיין אותו.

צרור תקף את הרב פירון בחזרה ואמר לו, "זה לא החלטה שלך אם יש סיפור או אין סיפור. עם כל הכבוד לאדוני מדובר כאן בסיפור אמיתי שהבאנו, אמרנו שיש הפרדה בין תלמידים. אתה בא אלינו בטענה על כך שהכתבת סימנה את קרבת המשפחה שבין בנט למנהלת. אנחנו הבנו היטב היטב, העובדה שאדוני כשר חינוך מנסה להגן על שר הכלכלה היא דבר בעייתי".

פירון ניסה להסביר בשלב זה כי בנט מעולם לא התערב בשאלת העסקתה של קרובת משפחתו אלא עסק בסוגייה אחרת, הקשורה אמנם למוסד.

"אדוני טועה, אדוני מתבלבל בין שתי פרשות שיש כאן והן מעורבות אמנם זו בזו", טען פירון, "פרשה שנוגעת לתלמידים האתיופים ופרשה שנוגעת לבעלות על המוסד. הפגישות של שר הכלכלה עוסקות רק בבעלות ולא בפרשת העסקתה של המנהלת".

הרב פירון הוסיף, כי "זאת לא אמת ואסור לכם להתנהל בצורה הזו, אתם צריכים לחשוב על אתיקה". הוא אף ציין כי למרות טענותיהם של תלמידים והורים לפיהם המנהלת, קרובת משפחתו של בנט, היא מנהלת מצוינת, הוא החליט להמליץ לה על מעבר לתפקיד ניהול אחר וזה מה שאכן יקרה.

צרור טען מנגד, כי ההגנה שנתן פירון לבנט נובעת מאי ידיעת העובדות, "אתה אומר דברים שאתה לא יודע אותם. אם היית כתב גלי צה"ל הייתי אומר לך שאתה אומר דברים שאתה לא יודע אותם".

הרב פירון סיכם מצידו, כי "אם השאלה היא 'האם נפתלי בנט התערב לטובת קרובת משפחתו?' התשובה היא לא!".

מלשכת שר הכלכלה, נפתלי בנט, נמסר כי "הבית היהודי פועל ללא הפסקה למען מוסדות החינוך של הציונות הדתית, ובין השאר פועל למניעת סגירת המוסד. נפתלי בנט פעל בעניין תוך איזכור קרבתו למנהלת המוסד. הטיפול בנושא זה התחיל עוד לפני הבחירות ועם מינוי אבי וורצמן לסגן שר החינוך הנושא הועבר לטיפולו".

יו"ר ועד הורי תלמידי בית הספר בכפר הנוער כפר חסידים, מיכל אבני, שוללת את הטענות כלפי מנהלת בית הספר בכפר על אפלייה של תלמידים ממוצא אתיופי, טענות בעקבותיהן התעוררה הפרשה.

לדברי אבני, "הטענה שהמנהלת נגועה בגזענות ובאפליית אתיופים הינה שקרית ומסיתה. מנהלת בית הספר, שהינה מהטובות שיש בארץ, אינה אחראית ל-4 מסלולי הלימוד השונים בכפר אלא הנהלת הכפר המנוהלת ע"י הקיבוץ הדתי. יחד עם זאת, המנהלת אתי צברי, חזרה ואמרה שמבחינתה כל תלמיד יכול לעבור ממסלול למסלול אם ירצה בכך. הטענה כאילו היא מפלה אתיופים, כאמור, הינה מסיתה ושיקרית והיא חלק ממסע ההסתה של זיוה מקונן מנהלת האגודה למען האתיופים. מסע הסתה זה הביא לכך שמספר תלמידים אתיופים מוסתים השחיתו את רכבה לפני שבוע".