"פותחי הסתימות". השר בנט
"פותחי הסתימות". השר בנט פלאש 90

שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט (הבית היהודי), הכריז היום (ה') בצהריים, על נוהל משרדי חדש בהתנהלות מול התעשיינים, שנקרא "הטלפון האדום".

על פי הנוהל החדש, ענף בתעשייה שיעמוד בפני סכנת פגיעה ממשית מסיבות שונות, יזכה באופן מיידי לטיפול אישי מצד בנט.

השר בנט הכריז את הדברים במפגש שערך עם חברי נשיאות 'התאחדות התעשיינים' וחברי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, בבית התעשייה בתל אביב. בהתאחדות התעשיינים ובלשכת התיאום בירכו על הנוהל החדש.

בנוסף, בנט התחייב כי כל פנייה של תעשיין למשרד הכלכלה, תזכה למענה וליווי של אחד מאנשי המשרד, תוך 48 שעות. זאת מתוך תפיסה כי משרד הכלכלה צריך להיות לעזר לתעשיינים על מנת לעודד צמיחה ולפתח את התעשייה הישראלית, למען כלל תושבי ישראל.

שר הכלכלה נועד הבוקר בפעם הראשונה מאז כניסתו לתפקיד עם ראשי הארגונים הכלכליים, בדבריו התחייב השר כי תוענק "רוח גבית" בכל הקשור להקלה ברגולציה. "אני מאמין בשוק ומאמין שעלינו להאדיר את התעשייה, היזמות והעשייה. בראש המדרג החברתי עומדים אנשים שמייצרים ערך".

עוד אמר השר בנט כי "בתחום השילוב בתעסוקה - אתם תהיו מאוד מעורבים. גולת הכותרת שלנו היא נושא הפתיחה הכלכלית: שמיים פתוחים ונושא הנמלים. זו המלחמה הקשה והמתוכננת ביותר שלנו".

נשיא התאחדות התעשיינים, צביקה אורן, בירך את בנט ואמר כי הוא מאמין ביכולתו לחולל רפורמות משמעותיות בכלכלה הישראלית ובתעשייה בפרט. "הממשלה החדשה היא הזדמנות לשינויים מהותיים. אני מאמין כי תחת ההנהגה החדשה, נוכל לקדם את התעשייה הישראלית".

עוד הציג השר בנט את שלושת היעדים המרכזיים של משרדו: צמיחה, הורדת מחירים ושילוב החרדים בשוק התעסוקה כפרויקט חירום לאומי. "אני רואה שנה עד שנה וחצי של חלון הזדמנויות לפעולה אפקטיבית של הממשלה. מה שלא נספיק עד אז, יהיה קשה יותר מסיבות פוליטיות. הכדור נמצא עכשיו אצלנו. יש לנו כוח להשפיע בממשלה ולחולל דברים", אמר בנט.