מצפה אביתר, הבוקר
מצפה אביתר, הבוקרהקול היהודי

כוחות צה"ל הרסו לפנות בוקר (שישי) את נקודת ההתיישבות החדשה 'אביתר' שהוקמה לזכרו של אביתר בורובסקי הי"ד, אב לחמישה שנרצח השבוע בצומת תפוח שבשומרון.

הכוחות החרימו מצלמות ומכשירים סלולאריים מכל השוהים במקום, כדי למנוע תיעוד ההריסה והתקהלות נוספת.

לשכתו של ראש המועצה, גרשון מסיקה, שעברה לצומת תפוח יממה אחרי הפיגוע, נהרסה כליל גם היא. "מבצע פחדני באישון לילה של האלוף ניצן אלון, אבי אבות שיטת פתיחת המחסומים, ההסתמכות על המחבלים במדים של המשטרה הפלשתינית וההוראות הכובלות את חיילי צה"ל מלהגיב - דבר שגרם להתגברות הטרור", אמר מסיקה בחריפות.

"מי שלא מצליח להגן על היהודים ופוחד להתעמת עם הרשות הפלשתינית, הוא גיבור על היהודים האבלים באישון לילה, תוך כדי השבעה", הוסיף מסיקה.

ביישוב יצהר, מקום מגוריו של בורובסקי הי"ד, אומרים כי הרס המצפה בתוך ימי השבעה, "כשדמו של אביתר טרם יבש, מהווה אטימות בלתי נתפסת של כוחות הבטחון. אם לא נותנים לשכניו של אביתר לעסוק אפילו בעשייה חיובית של התיישבות, לא פלא שהכעס והמרירות על רצח יהודי עלולים לדחוף אנשים לנקוט בצעדי מחאה מסוג אחר", אמרו.

"התנהלות הפיקוד המרחבי של צה"ל והמשטרה, שבחרו להרוס את מצפה אביתר כגנבים בלילה מהווה עלבון צורב ופגיעה אנושה בזכרו של אביתר וביישוב יצהר. אנחנו קוראים לציבור לבוא ולסייע בהקמת המצפה מחדש", נמסר.