הסתיר הפרעת קשב ולא קיבל פיצוי על סרטן

חברת הביטוח דחתה תביעת פיצוי שהגיש חולה הסרטן. הסיבה: החולה הסתיר כי הוא סובל מהפרעות קשב וריכוז וכבד שומני. בית המשפט יכריע.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ג

משפט
משפט
פלאש 90

האם יש קשר בין סרטן האשכים לבין הפרעות קשב וריכוז? אם תשאלו מומחים רפואיים, הם ישיבו לכם שאין כל קשר. ומה חושבות על כך חלק מחברות הביטוח? פה התשובה קצת יותר מורכבת..

רווק תל אביבי (30) חש כאבים עזים במפשעתו ומיהר לבדיקות בבי"ח בילינסון, שם נמצא כי הוא סובל מסרטן ממאיר באשכים, המחייב את כריתת האשך.

הצעיר היה מבוטח בשלוש פוליסות ביטוח באותה חברת ביטוח, כאשר בכל אחת מהן הובטחו לו פיצויים, במקרה בו ילקה במחלה קשה.

לדברי עו"ד דוד פייל המייצג את הצעיר, הסרטן בו לקה ענה על ההגדרות של מחלה קשה בפוליסות הללו, וגם נציגי חברת הביטוח לא התכחשו לכך. אך חרף כך, דחתה חברת הביטוח את תביעתו של הצעיר, בטענה מקורית במיוחד.

לטענת החברה, הצעיר הסתיר מחברת הביטוח כי הוא לוקה בהפרעות קשב וריכוז וסובל מכבד שומני – מצבים בריאותיים שבמידה שחברת הביטוח הייתה מודעת להם, היא לא הייתה מסכימה לבטחו.

הצעיר ההמום שכר את שירותיו של עו"ד דוד פייל, שהגיש בשמו תביעה לפיצויים של למעלה מחצי מיליון שקלים נגד חברת הביטוח. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב.

פרופסור הרולד ברנר, מומחה לאונקולוגיה אותו שכרה התביעה, קבע בחוות דעתו כי הפרעות קשב וכבד שומני אינם גורמים המגבירים את הסיכויים ללקות בסרטן האשכים. כעת ידרש בית המשפט להכריע בסוגייה.