רמלה: כרתו עצים ופגעו בציפורים

רשות הטבע והגנים מאשימה את עיריית רמלה על כך שכרתה עצים וגרמה לפגיעתן של ציפורים. בעיריה דוחים את ההאשמות: פעלנו בהתאם לחוק.

ישי קרוב , כ"ו באייר תשע"ג

רמלה: כרתו עצים ופגעו בציפורים-ערוץ 7
גוזל פצוע
רשות הטבע והגנים

אל משרדי רשות הטבע והגנים הגיעה היום התרעה על כך שאלמונים ברמלה כורתים עצים ובשל כך עשרות גוזלים מתים.

פקח הסיירת הירוקה שהגיע למקום ניסה לעצור את עבודות הכריתה וגילה מראות קשים, "עשרות גוזלי אנפות ומגלן חום, שקיננו על העצים, הוטלו מתים על הקרקע. אלה שעדיין בחיים, ניסו להיאחז בענפי העץ הכרות. חלקם נרמסו תחת רכבי העבודה של העירייה".

מהרשות נמסר כי במקום נכח מנהל מחלקת שפע בעיריית רמלה, דוד חביבה ובשיחה עימו, סרב לשתף פעולה ולמסור פרטים לפקח.

מנהל המרחב ברשות הטבע והגנים שהגיע למקום, עמי לזר ביקש מעובדי העיריה שיפנו את הגזם שרומס את עשרות הגוזלים ואת הגוזלים החיים יעבירו היום לבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי.

בעונה זו העופות מקננים במושבות על עצים גבוהים, בין היתר גם בעצים של גן המשחקים בעיר רמלה. המושבות לעיתים מהווים מטרד לתושבים.

שיטת מניעת המטרד במקרים קיצוניים לאחר בחינת החלופות, נוהגים להטריד את המושבה לפני הקינון (בהיתר) ובכך למנוע את התיישבותה באזורי מגורים אלא בשטחים הפתוחים.

"לעת זו לא תקבלה כל פנייה או בקשה לקבלת היתר לעבודות העיריה למניעה או סילוק המטרד", הדגישו ברשות הטבע והגנים והוסיפו כי מפקח אגף שפע ואחרים יוזמנו לחקירה ברשות בגין פגיעה בחיית בר מוגנת ללא היתר.

מעיריית רמלה נמסר בתגובה להאשמות כי "תמוהה טענת נציג הסיירת הירוקה שהתארח ביחד עם חבריו במשרדי מחלקת שפ"ע בעירייה וקיבל מענה לכלל השאלות ע"י מנהל היחידה מר דוד חביבה".

"יש להדגיש, כי העירייה פעלה בנושא בהתאם לחוק ובעקבות תלונות תושבים על נפילת ענפי עצים ופגרי ציפורים בגן הציבורי אותו פוקדים עשרות הורים וילדים באופן המסכן שלומם ובריאותם".

"בניגוד לטענות אין מדובר בכריתת עצים, אלא בדילול צמרתם. יש לציין, כי כל הגוזלים שנמצאו במקום הועברו ע"י נציגי העירייה לספארי בר"ג. יודגש, כי העירייה תמשיך לשתף פעולה עם נציגי משרד החקלאות והסיירת הירוקה".טוען....