"הרב אריאל - המתאים ביותר"

השר אורי אריאל הדגיש כי גם יו"ר הבית היהודי המשמש כשר הדתות פועל להעביר את מתווה הרב דרוקמן, זאת בניגוד לדיווחים בתקשורת.

ישי קרוב , כ"ז באייר תשע"ג

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: פלאש 90

שר השיכון, אורי אריאל, התייחס הבוקר (שלישי) לבחירת הרבנים הראשיים ולמתווה הרב חיים דרוקמן.

"אני תומך ברב יעקב אריאל כמו כל סיעת הבית היהודי", הדגיש אריאל בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל, "הסיעה החליטה פה אחד שהיא בעד מתווה הרב דרוקמן".

לשאלה, האם שר הכלכלה, נפתלי בנט מטרפד את מתווה הרב דרוקמן, השיב השר אריאל, "למיטב ידיעתי לא. להיפך הוא פעל כדי להעביר את מתווה הרב דרוקמן". הוא ציין כי הדברים ייבחנו ביום שני הבא.

השר אריאל שלל מכל וכל את הדיווח לפיו הדיל עם ש"ס בא בשל רצון הרבנים לדאוג לעצמם לעבודה, "זה לא הגון להציג את זה כך", תקף השר אריאל, "הרב אריאל הודיע בעבר שהוא לא רוצה להתמודד למשרת הרב הראשי לישראל".

במהלך השיחה שאל ברקאי, "אתם משנים את החוקים גם בעניין שלו (כשהוא מכוון לרב אריאל) וגם בעניין של שלמה עמאר". השר אריאל קטע את דברי ברקאי והבהיר לו "בשבילך, הרב הראשי". בתגובה השיב ברקאי "בסדר, הרב הראשי שלמה עמאר".

על הטענות לפיהן הרב יעקב אריאל הוא רב הנחשב שמרן בפסיקותיו השיב השר "אין לך שמץ מושג מי זה הרב אריאל. הרב אריאל הוא נשיא ארגון צהר שהרב סתיו הוא בכיר שם, איך הגעתם למציאות שנשיא ארגון צוהר הוא שמרן ידוע ובא מבית מדרש אפור-שחור?".

"צריך להגדיר מה רוצים מהרב הראשי. חלק חשוב מההגדרה זה לקרב רחוקים אך לא הדבר היחיד. מי שחושב שנשיא ארגון צוהר לא יכול להיות רב ראשי - שיצביע נגד. אני חושב שאין מתאים ממנו".

"הרב סתיו אמר שאם הרב אריאל מתמודד 'אני עובד אצלו כדי שהוא יצליח'", הדגיש השר אריאל והוסיף כי דבריו בראיון מקובלים גם על יו"ר המפלגה, נפתלי בנט.