מרימים את הדגל ביום ירושלים תשע"ג

לאחר 46 שנים לשחרור ירושלים עיר הקודש, מבטיחים בעמותת "מרימים את הדגל" כי ישראל מתחברת וחוגגת ירושלים.

גם השנה יצוין יום ירושלים לא רק בבירה כי אם בכל רחבי הארץ ב- 80 אירועים ססגוניים ברחבי הארץ, לפעילות שותפים גופים ופעילים שונים, גרעינים תורניים, ישיבות ואולפנות, מנהלי תרבות תורנית במועצות מקומיות ובעיריות לאורכה ולרחבה של ישראל.

השנה, מיזם "מרימים את הדגל" עולה שלב, ומתמקד בפעילות רחבת היקף שתעמיק את הפעילות. לכן, בנוסף לתכנים המוזיקליים בכל הארץ, הופקה ערכת תכנים מודולרית שתשמש את האירועים בכל אתר ואתר – כשהמטרה אחת: חיזוק העשייה שתכליתה להביא את ירושלים ותכניה אל הציבור הרחב בכל רחבי הארץ.

במסגרת ה"חיבור מקדים לירושלים" הוכנו שיעורי הכנה לבתי הספר והגנים (דתיים וממלכתיים), ע"מ לחברם לפעילו, ביום ירושלים עצמו:

 1.      מצעד "ריקודגלים" מרכזי בכל הערים המשתתפות במיזם. המצעד מתקיים, בהשתתפות תנועות הנוער במקום, מוסדות החינוך המקומיים, מתנסי"ם ומוסדות שכנים.

2.      אירוע ציבורי מרכזי בהשתתפות אישי ציבור - הכולל טקס מרשים, הרצאות אומן אורח, סרטים, מערכי תוכן, הפעלות לילדים )סדנאות, מתנפחים, תזמורת וכו'( דוברים וריקודים.

3.      תפילות ציבוריות ברחובה של עיר לכבודה של ירושלים.

כמו"כ, הופק סרטון חדש על ירושלים, הסרט צולם בין סמטאותיה ואתריה של העיר, בסרט משתתפים ראש העיר ניר ברקת, השר לענייני ירושלים נפתלי בנט ואישים נוספים. הסרטון יוקרן בירושלים ובשאר האירועים ברחבי הארץ.