אחינועם ניני
אחינועם ניני פלאש 90

תנועת השמאל הקיצוני גוש שלום פרסמה היום (שלישי) קריאה לזמרת אחינועם ניני לבטל את הופעתה באירועי "יום ירושלים" מחר.

במכתב שהעביר ארגון השמאל אל משרדה של ניני נאמר, כי "בפרסומים של עיריית ירושלים לקראת האירוע בו את אמורה להופיע נאמר 'ירושלים תציין 46 שנה לשחרורה ואיחודה'. זוהי אותה העירייה המשמשת מכשיר דיכוי כנגד התושבים הפלסטינים במזרח ירושלים ומספקת להם בעיקר שירותי הריסה לבתיהם".

בגוש שלום תוקפים את עצם קיום החגיגות וקובעים כי "בירושלים לא היה שחרור ולא היה איחוד, לפני 46 שנה הוקם שלטון כיבוש על מאתיים אלף פלסטינים במזרח ירושלים".

לטענתם, "היום הנקרא יום ירושלים הוא בעיקר חגם של המתנחלים וחבריהם, אשר מקיימים ריקודים פרובוקטיביים עם דגלים בעיר העתיקה בירושלים, משמיעים קריאות נאצה גזעניות נגד התושבים הערבים ולא פעם עוברים מקריאות גזעניות גם לאלימות גזענית ממש. מה לזמרת המזוהה עם מחנה השלום בישראל וליום החוגג כיבוש בירושלים?".

נזכיר כי הופעתה של ניני במסגרת אירועי יום ירושלים עוררה תהיות גם בקרב חוגים בימין ובקרב רבים מתושבי הבירה.

אחת התושבות שההזמנה הפריעה לה, חן רוזן, פנתה לעירייה בעקבות ההזמנה וציינה כי תחרים את האירוע אם הזמנתה של ניני להופיע לא תבוטל.

לדבריה, "ביום הזיכרון לחללי צה"ל 2012 הופיעה ניני בטקס משותף ליהודים ופלשתינים המשתפים משפחות שכולות מן הצד הפלסטיני. לטענות  כלפיה ענתה- "אם כל ערבי הוא מחבל, אז כן שרתי למחבלים. באותה מידה, כל ישראלי הוא רוצח, לא? אז הייתי בחברה טובה. בהופעתה התלוננה על התוכנית של משרד החינוך בה כל תלמיד יבקר במערת המכפלה ואמרה "הילדים שלי לא ייסעו לשום חברון, מעדיפה שייסעו לאום אל פאחם".

עוד הוסיפה, "מי שלא טוב לו שיקום וייצא מהאולם, הדלת פתוחה בפניו ושלא יקנה את הדיסק שלי". היא משתתפת בהפגנות פרו פלשתיניות שבהם קוראים לחלוקת ירושלים וחזרה לגבולות 67. היא חתמה על עצומה שמבקשת מהנשיא פרס לאפשר לחנין זועבי להיבחר לכנסת. האם היא לא מתביישת להופיע בחגיגות יום לשחרורה ואיחודה של ירושלים? הרי זה נוגד את כל דעותיה! האם העירייה לא יכלה למצוא זמר/ת מתאימים יותר ליום מיוחד זה?".