איציק שדמי
איציק שדמי ערוץ 7

בעקבות הפרסומים אודות התוכנית של ראש הממשלה בנימין נתניהו מזכירים בוועד מתיישבי בנימין את הקמפיין שפרסמו ערב הבחירות בו הוצגה "תרומתו" של נתניהו להרס ההתיישבות.

בקמפיין שהעלה הועד לרשת לפני הבחירות האחרונות לכנסת הזהיר הוועד כי נתניהו עלול להקים ממשלת שמאל יחד עם לפיד ולבני ולפגוע בהתיישבות. בנוסף, הוועד מזכיר כי באחד מהסרטונים שהעלה לרשת הוצגו מספר תזכורות להרס והפגיעה בהתיישבות שהיו בתקופתו של נתניהו כראש ממשלה כשהמסקנה ברורה: ביבי פוגע בהתיישבות ומאשים את כולם כשבעצם הוא האחראי.

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, אומר כי "לאורך כל הקדנציה האחרונה אמר נתניהו כי היועצים המשפטיים ובג"צ מנעו ממנו לשמור על ההתיישבות. נתניהו פשוט לא רוצה והולך עקב בצד אגודל בעקבות מורשת שרון".

שדמי הוסיף, כי "האמנו שחלק מתפקידנו כוועד מתיישבי בנימין הוא להתריע ולשקף את התנהגותו של ראש הממשלה בקדנציה האחרונה ולדרוש ממנו ומחבריו לממשלה להתנהל אחרת לחלוטין לקראת הקדנציה הבאה, חברי כנסת מהליכוד התקשרו וכעסו עלי על התקיפה של נתניהו.  גם הם רואים היום שצדקנו".

גם יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, התייחס היום לפרסומים על הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון. "עוד טרם הבחירות חששנו כי ממשלת נתניהו השנייה עלולה לפגוע בהתיישבות והחשש הזה נותר בעינו ואף התגבר בעקבות הפרסומים הבוקר". עם זאת, קצובר הדגיש כי הוא מקווה שהממשלה תתעשת ולא תיתן את ידה לפגיעה בהתיישבות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו