"רצתי למליאה ופתאום שמעתי בכי מאחד החדרים"

ח"כ יפעת קריב מיהרה למליאה אך עצרה לשמע קול בכי של עובדת המזנון. "תראי את הלכלוך והבלאגן, אני לבד ואין מי שיוציא לי את הילדים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ג

(באדיבות ערוץ הכנסת)

חברת הכנסת יפעת קריב (יש עתיד), מיהרה (יום ג') לנאום במליאת הכנסת אך בדרכה למליאה שמעה את אחת מעובדות מזנון הכנסת בוכה בטלפון, ומתחננת למישהו שיוציא את ילדיה מהגן בגלל עומס העבודה.

"אדוני היושב-ראש, תודה שנתת לי לדבר למרות שאיחרתי. תכננתי לדבר על נושא מאוד מסוים אבל איחרתי לכאן מסיבה מאוד מסוימת. בדרכי לכאן, רצה, שמעתי בכי מאחד החדרים", סיפרה קריב במליאת הכנסת.

היא התלבטה אם לרוץ לנאום במליאה או לגשת לעבר מקור הבכי. "חזרתי אל הבכי ועמדה שם אחת מעובדות הכנסת, מדברת בטלפון ומתחננת למישהו שיוציא את הילדים שלה כי היא נאלצת להישאר לעבוד – אחת מעובדות המזנון כאן".

קריב הודתה כי היא כמעט בכתה יחד עם העובדת. "אמרתי לה: גברתי, מה קרה? ואז היא סיפרה על העומס ועל התנאים הקשים והיא הראתה לי את הלכלוך ואת הבלגאן שעוד נשאר לה לנקות ולסדר היום. היא אמרה לי: בואי תראי, היו היום כל כך הרבה ועדות בכנסת, היו היום כל כך הרבה דיונים בכל האולמות, תראי איך זה נראה, אני נמצאת פה לבד, אין לי מי שיוציא את הילדים שלי. 

קריב פנתה ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שישב במליאה והאזין בקשב רב. "אנחנו מטפלים בכל כך הרבה עוולות, כולנו מוצפים בפניות מכל קצוות הארץ, ופה בתוך הבית שלנו קורה משהו. כולנו רואים את הסערה שנמצאים בה עובדי הקבלן בכנסת. מדברים על התנאים שלהם, מדברים על כן לאכול במזנון, לא לאכול במזנון", סיפרה קריב.

"אני לא נמצאת שם", הבהירה, "אני נמצאת במקום שבא ואומר – בואו נפתור את זה. אני מתכוונת עכשיו לעזוב וללכת לבדוק מה קורה עם העובדת הזאת. אני רוצה לבקש ממך באופן אישי – תבדוק מה קורה עם עובדי הקבלן כאן בכנסת, עם התנאים שלהם, עם השעות, עם מספר העובדים, עם השכר שלהם, עם הפנסיה ועם הכול. בבקשה. משהו קורה כאן", אמרה.