ברכה כינה את רותם 'פשיסט' והוצא

אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק לחיזוק המשילות והעלאת אחוז החסימה. מוחמד ברכה הוצא לאחר שכינה את ח"כ דוד רותם "פשיסט".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ג

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק לחיזוק המשילות והעלאת אחוז החסימה שיזמו יו"ר ועדת החוקה ח"כ דוד רותם, רוברט אילטוב וחמד עמאר (הליכוד -  ישראל ביתנו) .

בהצעת החוק תמכו 51 והתנגדו 43 חברי כנסת , יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נמנע.

הצעת חוק זו מציעה תיקונים חשובים בשיטת הממשל בישראל ומטרתה היא לאפשר לממשלה למשול ביתר יעילות.  עיקרי הצעת החוק הם העלאת אחוז החסימה לארבעה אחוזים, הגבלת מספר השרים ל-19 כולל רה"מ ומקסימום ארבעה סגני שרים. בנוסף, קובעת הצעת החוק שהצעות אי אמון יוגשו ע"י רוב של 61 ח"כים לפחות ובהן יוצע מועמד חלופי לראשות הממשלה. והיה ומועמד זה לא הצליח להקים ממשלה, הכנסת לא תפוזר והממשלה שכיהנה טרם הצעת אי האמון תמשיך לכהן.       

במהלך הדיון אמר ח"כ רותם "האופוזיציה מגישה מידי שבוע הצעות אי אמון שלא למטרה לשמה נועד הכלי הפרלמנטרי הזה." והסביר את הצורך להעלות את אחוז החסימה: "שלושים וארבע רשימות רצו בבחירות האחרונות לכנסת. אין צורך במצע או אידיאולוגיה, כל רשימה הזויה יכולה להכנס לכנסת".

חבר הכנסת מוחמד ברכה הוצא במהלך זאת לאחר שכינה את חבר הכנסת דוד רותם 'פשיסט'. "רותם הוא איש מסוכן. הוא ופשיסטים כמוהו רוצים לחסל את הבית הזה", אמר והוצא ע"י היו"ר יולי אדלשטיין.