"אם עובד בנק אחד יפוטר – הבנק לא יפתח"

אלפי עובדי בנק דיסקונט השתתפו באסיפת הסברה וסניפי הבנק נסגרו. "נראה שלעובדי הבנק אכפת מהלקוחות יותר מכל חברי ההנהלה".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ג

עובדי בנק דיסקונט ערכו הבוקר (חמישי) אסיפת הסברה על רקע סכסוך העבודה שהוכרז לפני שבועיים בבנק, בה השתתפו אלפי עובדים.

בכנס, שנערך בגני התערוכה, נשאו דברים ריקי בכר, יו"ר הארגון הארצי של בנק דיסקונט, ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעוף ועו"ד בני כהן, היועץ המשפטי לארגון.

בכר עדכן את העובדים באשר לנושאי הסכסוך ובין היתר: הפרת הסכמים, ניוד עובדים, אי הסכמה בנושאי שכר, אי תשלום שעות נוספות וכוונת הנהלת הבנק לצמצם בכוח האדם.

בתחילת דבריו ציין בכר שכאשר הודיע להנהלה כי לאחר האסיפה יחזרו עובדי הסניפים לעבודתם, אמרה הנהלת הבנק בתגובה כי לא תשלם עבור יום העבודה. "נראה שלעובדי הבנק אכפת מהלקוחות יותר מכל חברי ההנהלה", ציין בכר.

בכר הודיע לעובדים כי גורם בכיר בהנהלת הבנק אמר כי יש כוונה אמיתית לפטר מאות עובדים. לעניין זה הגיב בכר: "לא יקום ולא יהיה. אם עובד בנק אחד יפוטר – כל הסניפים ייסגרו. ההנהלה רוצה לפטר את העובדים שבנו את הבנק." עוד הוסיף בכר, כי "העובדים הארעיים האמיתיים בבנק הם חברי ההנהלה".

לגבי הפרת תשלום שעות נוספות הודיע בכר כי כל עובד שיבחר לתבוע את הנהלת הבנק יגובה ע"י הועד.

עו"ד בני כהן, ב"כ ארגון עובדי דיסקונט, ציין כי: "מי שלא מבין שעובדי הסניפים קורסים תחת העומס, הוא מנותק לא מבין את העבודה הבנקאית. במקום לתגמל את עובדי הסניפים ולייצר להם תמריצים, הנהלת הבנק מציעה הצעות לא ענייניות שלא מקדמות פיתרון. בכל משא ומתן קיבוצי חייבים ההנהלה כמו גם העובדים לשאוף עד כמה שאפשר לאיזון בין האינטרסים המנוגדים שלהם. ההצעה לתוספת שכר של אפס אחוז לשנתיים מבטאת ומשקפת חוסר רצון להגיע לאיזון שכזה".

ארנון בר דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף: "בחודש האחרון שאני מלווה את הסכסוך הזה, למדתי שיש פה עובדים שמשקיעים בעבודה ונלחמים על הלקוחות. הנהלת הבנק שכחה שהמשאב הכי חשוב של הבנק הוא המשאב האנושי. עובדי הבנק יכולים להיות גאים בנציגות העובדים שנלחמת עבור כל עובד ועובדת".