בגלל ארון קודש כספת נמנעה גניבת ספרי תורה

בישיבה בבני ברק הצליחו למנוע גניבת ספרי תורה. לעומת זאת בבית כנסת בפ"ת לא הצליחו למנוע גניבת 5 ס"ת חדשים. וזה לא המקום היחיד...

בן שאול , כ"ט באייר תשע"ג

בעוד כשבועיים תיערך הכנסת 5 ספרי תורה לבית כנסת "האחים ישראלית" בפתח תקווה. בהשתתפות הראשון לציון הרב שלמה עמאר שליט"א, ראש עיריית פתח תקווה ועוד רבנים ואישי ציבור.

5 חודשים קודם לכן, נפרץ בית הכנסת ונגנב מארון הקודש (שלא היה ממוגן) 5 ספרי תורה חדשים. המשטרה פתחה בחקירה שלא הביאה למציאת הפורצים, עד לכתיבת שורות אלו...

עדיף מאוחר מאשר לעולם לא

מיד לאחר הפריצה התקשר ארמונד אלהרר יו"ר ומנהל בית הכנסת לחברת כספות מפורסמת המייצרת ארונות קודש כספת והזמין ארון קודש כספת עבור בית הכנסת. לאחר הזמנת ארון קודש כספת, הזמין 5 ספרי תורה חדשים תמורת אלו שנגנבו. בשיחה עמו הוא קובל על כך שהמשטרה לא עושה די לאיתור ספרי התורה ולמניעת פריצות בעתיד.

כך תשמרו על ספרי התורה

אלהרר ממליץ לגבאים לא לחכות לפריצה ואז לקנות ארון קודש כספת, אלא להקדים ולמגן את ספרי התורה באמצעות ארונות קודש כספת , בנוסף להתקנת אמצעי הגנה אלקטרוניים כמו מצלמות ומערכת אזעקה חכמה שתתריע מפני פריצה. היתרון של ארונות קודש ממוגנים שהם עמידים בפני פריצה.

ארון קודש כספת עמד בפני הפורצים

לפני כחודש וחצי חדרו פורצים להיכל ישיבת אורחות חיים בבני ברק וניסו לפרוץ את ארון הקודש. למזלם הטוב של הישיבה היה להם ארון קודש כספת שעמד בפני ניסיונות הפריצה המאסיביים של הפורצים. הפורצים הצליחו לחדור את המעטפת החיצונית, אך נתקלו במעטפת הגנה נוספת ולכן עזבו בידיים ריקות.

מה המיוחד בארונות קודש כספת ?

הפנתי את השאלה למשה - יצרן ארונות קודש כספות מוכר בתחום ומשווק ומייצר כספות. משה  ציין בפניי 4 דברים שמייחדים ארון קודש כספת על פני ארונות קודש מעץ:

1.      חסינים מפני שריפה.

2.      עמידים בפני פריצה.

3.      אין להם בלאי, כמו שיש בארונות מעץ.

4.      מוכרים ע"י חברות הביטוח.

ניתן לשלב ארון קודש כספת עם עץ או שיש

בהיכלות קודש של ישיבות ובתי כנסת חשובים שילבו את ארון קודש כספת יחד עם בניית היכל קודש מעץ או משיש וכד'.

משה ממליץ לגבאים: כדאי לתכנן מראש את ההיכל יחד עם ארון קודש כספת. את הארון ניתן להזמין בכל גודל בהתאם לדרישות הלקוח. זה יאפשר קיבוע של הארון וימנע ניסיונות פריצה עתידיים.