קרני שומרון הצדיעה לצבא האדום

ערב הצדעה ל'וטרנים' התקיים בקרני שומרון לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית. "שכולם ידעו על תרומתם של ה'וטרנים' לניצחון המלחמה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ג

ערב הצדעה ל'וטרנים' התקיים השבוע (ג') בקרני שומרון, לרגל יום הניצחון על גרמניה הנאצית. תושבי קרני שומרון ביקשו להביע את הערכתם ליוצאי הצבא האדום, בברכות ובשי לכבודם.

בתחילת הערב נאמרו דברי ברכה על ידי סגן ומ"מ ראש המועצה, אסי לו, והוענק שי ל'וטרנים', לאות הערכה על פועלם.

זמרי האופרה הישראלית, גלינה ציפרבלט (סופרן), דימיטרי סימיונוב (טנור) ומיכאל גייסינסקי (בריטון) הופיעו עם מיטב השירים, ברוסית, עברית, איטלקית, אידיש ואנגלית, ועם קטעים ממחזות זמר ואופרות.

בין ה'וטרנים' ניתן היה למצוא את תפארת אברמוב, בת 89, שעבדה כאחות במלחמה בבית חולים צבאי, אנה צ'ירניקוב, שעבדה כילדה בעיר טשקנט, במפעל לייצור חוטים לטלפונים שתוצרתו נשלחה אל חיל הים. וטרנים נוספים הם ראובן מגלבסקי, שהיה חייל בגדוד תותחנים, ואנה טרנוביצקי, שגרה בילדותה בלנינגרד הנצורה, עבדה בזמן המצור בחקלאות כשהתוצרת נשלחת לחיילים בחזית.

"כל שנה היינו מזמינים רק דוברי רוסית שמבינים מה הצבא האדום עשה למען הניצחון, אך השנה הוזמנו הרבה אנשים מהישוב כדי שכולם ידעו על תרומתם של הוטרנים לניצחון המלחמה", אמרה לילייה סדילניקוב, רכזת הקליטה בקרני שומרון.

ראש המועצה המקומית, הרצל בן ארי, סיפר כי "מדי שנה חוגגים כאן אצלנו, בסמוך ל-9 במאי את חגיגות הניצחון, יחד עם ה'וטרנים', גיבורי המלחמה, ששרדו את הקרבות בחזית האזרחית ובחזית המלחמה, נשים וגברים, שחירפו נפשם בגבורה. רובנו לא יודעים שבברית המועצות אין משפחה שלא איבדה אחד מבניה בקרבות, ברעב או בקור. הגבורה וכושר העמידה של החזית המזרחית, בה נהרגו יותר מ-20 מיליון איש, אזרחי ברית המועצות וחיילים, סייעה רבות לניצחון על גרמניה שספגה בחזית זו אבדות בנפש ובציוד".

על הפקת הערב עמלו פרופסור בוריס שיינקמן, המתנדב עם קהילת דוברי הרוסית ביישוב, שסייע רבות בארגון הערב יחד עם ספרן הספרייה הרוסית וולף סריבניק ועם לילייה סדילניקוב, רכזת הקליטה.טוען....