כתב האישום נגד פרופ' הלל וייס לא יבוטל

שופט בית משפט השלום בירושלים, איתן קורנהאוזר, דחה בקשה לביטול כתב אישום שהגיש פרופ' הלל וייס, אשר מואשם בהסתה לאלימות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ג

פרופ' הלל וייס, מראשי 'נאמני ארץ'
פרופ' הלל וייס, מראשי 'נאמני ארץ'
פלאש 90

שופט בית משפט השלום בירושלים דחה את בקשתו של איש הימין הקיצוני פרופ' הלל וייס לבטל את כתב האישום נגדו בעקבות התנהלות לא ראויה של הפרקליטות ובגין הגנה מן הצדק.

כתב האישום נגד וייס כולל שני אישומים. האישום הראשון מייחס לוייס עבירה של הסתה לאלימות, זאת בגין דבריו במהלך ראיון עיתונאי שנערך בשנת 2006. האישום השני מייחס לוייס עבירות איומים והעלבת עובד ציבור, בגין דברים בוטים שאמר לאל"מ יהודה פוקס, מח"ט יהודה בשנת 2007.

וייס טען באמצעות סנגורו, עו"ד אביעד ויסולי, כי סירובה של הפרקליטות להעביר לו חומרי חקירה ונתונים אודות חקירות נוספות, וזאת על פי הוראת בית המשפט, היא עילה מספיקה לבטל את כתב האישום.

השופט דחה את טענותיו של וייס בנוגע להעברת חומרי החקירה וקבע כי לא נותר בידי המשטרה חומר חקירה הנוגע אליו ולא הועבר לעיונו.

בנוגע למידע אותו ביקש וייס על פי חוק חופש המידע, על מנת להעלות טענה של הגנה מן הצדק עקב אכיפה ברירנית, קבע השופט כי אין בעצם הטענה כדי לעכב את המשפט. עם זאת השופט קבע כי על הפרקליטות להעביר לוייס את החומר שביקש וכי עד להעברת מלוא החומר לא תינתן הכרעת דין בתיק זה.

לאחר דחיית בקשתו של וייס נפתח המשפט עצמו בהודעת הסנגור לפיה וייס כופר בכל ההאשמות נגדו. השופט קבע כי שלב ההוכחות במשפט יפתח בחודש פברואר 2014, אז תציג התביעה את עדיה.