פרסום ראשון: הרב יוסף תומך במתווה הרב דרוקמן

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, חתם על מסמך מטעמו המאשר את המתווה לבחירת הרבנים עמאר ואריאל לכהונת הרבנים הראשיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ג

הרב עובדיה הערב
הרב עובדיה הערב
צילום: פלאש 90

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, חתם אחר הצהריים (שני) על המתווה לשיתוף פעולה בין הבית היהודי לש"ס לבחירת הרבנים יעקב אריאל ושלמה עמאר לרבנים הראשיים לישראל.

לערוץ 7 נודע, כי הרב יוסף חתם על המסמך, אשר מאשר למעשה את המתווה עליו עמל במהלך השבועות האחרונים ראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן.

הבוקר דווח בערוץ 7, כי אתמול נפגשה קבוצת רבנים עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בלשכתו בירושלים בניסיון לשנות את עמדת המפלגה אשר החליטה לאחרונה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן להרחבת הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים.

בין הרבנים שהשתתפו בפגישה עם בנט: הרב איתן אייזמן, הרב חיים גנץ, הרב אלישע וישליצקי, הרב יעקב מידן, הרב אליהו בלומנצוויג, הרב חננאל אתרוג, הרב משה הגר והרב אלי סדן.

הרבנים התריעו בפני בנט כי המשמעויות של החוק להרחבת הגוף הבוחר חורגות הרבה מעבר לשאלת שילוב הנשים בגוף זה. הרחבת הגוף הבוחר בדרך שנקבעה בחוק תסלול את הדרך של רפורמים ורפורמיות בגוף שאמור לבחור את הרבנים הראשיים לישראל, הסמכויות הדתיות הגבוהות ביותר במדינת ישראל.

נציין כי החוק כולל מלבד הוספת נשים החברות בארגונים פימיניסטים ואנטי דתיים גם שינוי בהרכב נציגי הציבור הכללים בוועדה בוועדה ואף הגדלה ניכרת בכוחוה של הממשלה לקבוע את זהות הרבנים הכלולים בגוף זה.

עוד נודע לערוץ 7 כי אתמול נועדו ראשי ישיבת הר המור באותו הנושא עם חברי הכנסת מוטי יוגב ויוני שטבון המקורבים לרבנים אלו. הדברים אותם שמעו חברי הכנסת שטבון ויוגב מרבני הר המור היו ברוח דומה.

פגישה נוספת נערכה בין רבה של קריית ארבע הרב דב ליאור לסגן השר אלי בן דהן, חבר הכנסת זבולון כלפא ואיש מפלגת תקומה נתן (נוס) נתנזון. הרב ליאור הבהיר לשלושה את חוסר הנחת שלו מדרך טיפולה של סיעת הבית היהודי בסוגיית הבחירות לרבנות הראשית. גם הרב ליאור הביע התנגדות נחרצת לכל שינוי בהרכבו של הגוף הבוחר.