אנחנו הישראלים אוהבים אקשן. בכבישים, בסופר מרקט, בתור בבנק ובחוף הים. האדרנלין הישראלי זורם חופשי בוורדים. עם השנים נעשינו מכורים לו.

שנים רבות חלפו והרבה מים זרמו בירדן מאז שנשלחנו בקיץ אחר כבוד לאכול טוב, לנוח "ולהבריא" בבתי ההבראה ההסתדרותיים, שבהם האקשן היחיד היה המרוץ אחר הגפילטע פיש והמרק עם העוף המכובס בארוחת הצהרים בחדר האוכל.

החופשה הישראלית הממוצעת נשענת על מנות אקשן במינון גבוה. אף אב לא רוצה "לצאת חנון" מול ילדיו ולהישאר על גדת נחל סוער, כשהם כבר חגורים בקסדות ובחגורות הצלה ויושבים דרוכים בקיאק בטרם שיגור למסע שיט קיאקים על פני מים סוערים.

אח, איפה סיימון וגרפונקל כשצריכים אותם ואיפה הגשר הרגוע והשקט על פני הנהר...

הירדן ההררי על אשדיו האימתניים ונחלי הגליל העליון תאבי הזרימות הסוחפות בסוף ממטרי החורף, חצבאני, בניאס ודן, מושכים אליהם מדי שנה ושנה נופשים רבים הנוטשים את השמיכות על האדמה בצל העצים ואת שולחנות הפיקניק עמוסי הסלטים והבשר, לטובת אטרקציה סוחפת. רפטינג אתגרי בסירות נהר בליווי מדריכים מנוסים, או מסלולי שייט קייקים אתגריים ומשפחתיים כאחד.

כיום ישנם  מבחר אתרים בצפון   שמהם מוזנקים מסלולי שיט קיאקים. המסלולים משתרעים על פני קילומטרים של שיט בערוצים מוצלים בצמחיית נחלים ענפה ומגוון רחב ומסעיר של אוכלוסיות ציפורים, דגים ובעלי חיים.

שיט קיאקים הוא אחת האטרקציות   המיוחדות שיש. הוא מאפשר גיבוש משפחתי בפעילות רטובה ומהנה, מציב אתגרים ומחייב עבודת צוות זוגית, ( מרבית קיאקי הנהרות הינם קיאקים זוגיים ).

להורים הסולידיים ולילדים הקטנים ישנם מסלולי שיט קיאקים רגועים ושקטים. לחובבי האקסטרים ישנם מסלולי שיט סוערים המחייבים התמודדות עם זרם סוחף ואתגרי עבירות. מסלולים אלה מיועדים לנוער ולמבוגרים.

כל מסלולי השיט מלווים במדריכים מנוסים ובתחילת כל מסלול יעברו המשתתפים תדריך בטיחות מקיף שבו יוסברו להם כללי השיט והתמודדות עם מצבים שונים וכן הסברים על הנוף, הצמחייה ובעלי החיים שאותם עשויים המשייטים בקיאקים לפגוש לאורך המסלול.

כל משתתף יצטייד במקום בחליפת הצלה, משוט וקסדת מגן ובתום מסלול השיט יתבצע איסוף בחזרה לנקודת הזינוק שם הושארו הרכבים.

ישנם אתרי שייט קיאקים שבהם מוקרנים למשתתפים סרטוני הסבר, ישנה אופציה לסירות נהר משפחתיות, אבובים ואטרקציות כגון תותחי שיגור הידראוליים לקיאקים, גלישת אומגה זוויתית מאובטחת על מימי הנחל מעל צמרות העצים והצמחייה, פארקי חבלים אתגריים המציעים גשרים תלויים בגובה ואתגרי טיפוס, מטווחי חץ וקשת, זירות לוחמת פיינטבול, ארוחות שטח ופעילויות ODT לימי כיף וגיבוש לקבוצות ולארגונים.

יש לנו כאלה נחלים יפים בצפון. יש לנו כזו זרימה, יש לנו קיאקים ויש לנו אנשים חובבי אקשן.

מכאן והלאה עוד שיט קיאקים יוצא לדרך. להתראות בסוף המסלול.