'גבעת אסף נרכשה בכסף מלא'

ראש מועצת בית אל תוקף את מזכ"ל שלום עכשיו, בעקבות הדיווחים על כוונת שר הביטחון להסדיר את הישוב גבעת אסף.

שלמה פיוטרקובסקי , ז' בסיון תשע"ג

גבעת אסף. ארכיון
גבעת אסף. ארכיון
פלאש 90

ראש מועצת בית אל, משה רוזנבוים, תוקף את מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר, בעקבות דברי אופנהיימר על כוונת שר הביטחון להסדיר 4 ישובים ובתוכם 'גבעת אסף' הסמוכה לבית אל.

אופנהיימר תקף את כוונת שר הביטחון להסדיר את הישובים וטען, כי "תשובת הממשלה לבג"ץ עלולה לחבל באופן קשה בניסיונות להחיות מחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים. שר הביטחון מתגלה כאיש ימין קיצוני שמשתף פעולה עם נערי הגבעות ומוכן להכשיר מאחזים שבעבר היו מיועדים לפינוי".

בתגובה אומר רוזנבוים, כי "בוגי יעלון, שר הביטחון, צריך להוציא את נעליו האדומות מהארון על מנת להישמר מתגובות ארסיות מבית היוצר של "שלום עכשיו", המעדיף תמיכה בגורמי אויב המנסים בימים אלה להפוך את חג העצמאות שלנו לנכבה (אסון לאומי)".

לדבריו, "שלום עכשיו" אינם מתביישים לקרוא לשר הביטחון שלנו ימין קיצוני כאשר מדובר באדם שהיה לוחם מהולל ורמטכ"ל צה"ל בעבר והנתמך ע"י רוב מוצק של רוב חברי הכנסת, לעומת "שלום עכשיו" המייצגים מיעוט זניח בעם, בעלי נציגות זעירה בכנסת, בנוסף לכך מקבלים מימון כספי רב מגורמים אנטי ישראליים באירופה. לכן הם ראויים להיקרא שמאל קיצוני ומסוכן".

רוזנבוים מדגיש, כי "בסופו של עניין גבעת אסף אינה אדמה פלסטינית, ברובה נרכשה בכסף מלא, למרות שלפי דו"ח ועדת לוי זכויות הערבים בקרקעות אלו הן בסימן שאלה גדול! הגיע הזמן שהציבור בישראל בכללו יבין שלעם ישראל יש זכויות יתרות ביו"ש לא
פחות מאשר בתוך ישראל הקטנה".

"אין כוח בעולם שיכול לשנות או להסיג לאחור את האחיזה האיתנה שלנו בשטחי מולדת אלה המיושבים ב"ה ע"י כ- 700,000 תושבים כן ירבו", הוסיף.