פגיעה בטנק סורי. ארכיון
פגיעה בטנק סורי. ארכיון רויטרס

משעות הבוקר מנסים יחידות רבות בצבא סוריה החופשי (המורדים) לרסק את מתחמי חטיבתהשיריון 52 המהווה את הכוח הלוחם העיקרי של צבא סוריה באזורדרעא שבדרום סוריה. כך מדווחים כלי תקשורת ערביים.

על פיחלק מהדיווחים, המורדים השיגו שליטה חלקית באיזור. גדוד 232 מחטיבה 52 נפל בידיהמורדים. משמעות הדבר היא שהחטיבה המשוריינת הגדולה ביותר בצבא סוריה -בסכנת שבירה.הקרב מצויבעיצומו.

העיתון "אלחאבאר"הכוויתי דיווח כי המורדים בסוריה הפילו באש נק"ל מזל"ט סיור של חילהאויר הסורי בפרברי חומס, שהיה במשימת סיוע לכוחות הקרקע שלהחיזבאללהבאזור אלקוצייר.

תושבים בצפון סוריהטוענים כי מסוקים של צבא אסד הטילו גז רעיל על עיירתם בחודש שעבר. כך דיווחה היום(יום ה') רשת BBC מפי עדי ראייה בעיירה סרקבהסמוכה לחלב. אחת הנפגעות מתה מאוחר יותר ורופא שטיפל בה אמר שהתסמינים שמהם סבלהדומים להרעלה מחומצה זרחתית. הוא הוסיף שדוגמיות נשלחו לבדיקה.

בדיווח אחרנמסר כי כבל התקשורת הקווי המרכזי של צבא סוריה, המקשר את כל יחידות צבא סוריה מצפון סוריהעד דרומה ונועד למנוע האזנות לכוחות אלו, נותק במהלך היממה האחרונה. מקוםהניתוק הוא באמצע הדרך בין דמשק לחומס. ככל הנראה, מדובר במהלך מתוכנן. המהלך ייאלץ את צבא סוריה ובעליבריתו, מרכזי הפיקוד והחפ"קים הסורים שבאזור דמשק, להשתמש בקשראלחוטיאלטרנטיבי עם יחידותיו ובמיוחד בצפון סוריה.