אזכרה לגלעד זר: "מקווים שאתה גאה במעשינו"

האזכרה השנתית לגלעד זר, שנהרג בפיגוע ירי בצומת יצהר שבשומרון, נערכה היום בבית העלמין שבקרני שומרון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ג

אזכרה לגלעד זר: "מקווים שאתה גאה במעשינו"-ערוץ 7
גלעד זר
באדיבות המשפחה
האזכרה השנתית לגלעד זר, שנהרג בפיגוע ירי בצומת יצהר שבשומרון, נערכה היום (חמישי) בבית העלמין שבקרני שומרון. 

איתר זר, אחיו של גלעד, ספד לו. "שוב אנחנו מבקרים אותך ביום הרצח, איסרו חג שבועות, יום אחרי שקיבלנו את התורה, נלקחת מאיתנו. השכחה עושה את שלה, אבל הכאב, הצער, החוסר אונים על אובדנך הוא קשה מאוד".

"לראות את ילדיך, את נכדיך המתוקים ולדעת שאין להם אותך, לדמיין איזה סבא תותח היית, איזה אבא תומך ועוזר, איזה בן שבא תמיד לתקן כשצריך, איזה אח בדרן, עם הומור משובח, אנחנו מפספסים יום יום, איזה בן אדם מוכשר וחכם, כל-כך הרבה אנשים מרגישים בחסרונך ומתגעגעים אליך", סיפר.

איתי העיד כי חוות גלעד שהוקמה לזכרו, היא "הדבר הטוב ביותר" כדי להנציחו. "זאת משימה לא פשוטה אבל עם הרבה סיעתא דשמיא ותושבים מעולים, אני חושב שאנחנו די מצליחים. לי חשוב מאוד שחוות גלעד תלך בדרכך, דרך של אהבת הפרט, הקשבה ועזרה לזולת, רדיפה השלום, אסתטיקה והכי חשוב אחדות עם ישראל, בלי לוותר על האידאולגיה והאמונה שעליה גדלנו" הבהיר איתי.

בהספדו התייחס איתי לרצח אביתר בורובסקי הי"ד, בסוף החודש שעבר. "כל רצח כזה מעלה את זכרונך, את החוסר אונים שיהודים בארץ ישראל עדיין צריכים לפחד רק בגלל היותם יהודים. מאז שחרור המחבלים בעסקת שליט, אנחנו התושבים עוברים תקופה לא קלה של זריקות אבנים, מחסומים ובקבוקי תבערה".

איתי הביע תקווה לשינוי הוראות הפתיחה באש לחיילי צה"ל. "בחודשים האחרונים נבחרה ממשלה די ימנית, אני באופטימיות עקשנית מאמין שהיא טובה למתיישבים החלוצים, אחרי הרצח של אביתר, הוקמה נקודה חדשה ליד מקום הרצח, על ידי כמה משפחות חלוצים,
גרשון מסיקה ראש המועצה, בנה את משרדו במקום, אנחנו קיווינו שהממשלה הימנית ציונית, תגבה את הישוב, לצערנו התאכזבנו קשות, והנקודה נהרסה תוך כדי השבעה", העיד.

"אנחנו מקווים ומצפים שמדינת ישראל תחזור להיות ציונית, תחזור לקדם את החלוצים, תיזום בניית ישובים, קל וחומר כשנרצח יהודי, אין מעשה יותר טבעי וציוני מאשר להקים יישוב לזכר הנרצח. ברוך ה' בחוות גלעד כבר 40 משפחות עם חיי קהילה פוריים. בימים אלה בונים מבנה רב תכליתי לאירועים קהילתיים ופרטיים, לקראת שנה הבאה בעזרץ ה' מרחיבים את המעון ובונים גן ילדים נוסף".

בסוף דבריו ביקש איתי להודות לחבריו ולמשפחתו, על שעזרו לרעייתו ולו בתקופת המעצר. "גלעד, אנחנו מקווים שאתה שם למעלה גאה במעשינו", סיים איתי.