משפחת אמסלם מהעיר לוד, קיבלה בתדהמה את הידיעה כי רוצח בתם, אלי כהן, שקיבל חנינה ממלך תאילנד, ישוב לישראל.

כזכור, כהן רצח את גרושתו קרול לפני כשמונה שנים במהלך שהותם בתאילנד, כהן נידון ל- 150 שנות מאסר, אך זכה כעבור 8 שנים לחנינה ממלך תאילנד בשל חוסר מקום בבתי הכלא. כעת הוא עלול לשוב לישראל ולהתהלך חופשי מבלי יכולת לעמוד לדין מחודש.

עו"ד דיקלה טוטיאן זייד, יו"ר משותפת של מרכז נגה לנפגעי עבירה מייסודה של הקריה האקדמית אונו, טוענת כי המשפחה עוברת בכל יום סבל בל יתואר, "אנחנו לא יכולים לקבל אינפורמציה עבורם מהרשויות, אף גורם לא פנה אליהם ליידע אותם האם אכן הרוצח עושה את דרכו ארצה, הכול ידוע רק דרך העיתונים".

לדבריה, לא ייתכן שרוצח אכזרי שקיבל חנינה "הזויה" יוכל להלך חופשי ככל האדם, "אנחנו מדברים כאן על רצח אכזרי שתוכנן בצורה קרת רוח, הרוצח שקיבל 150 שנה מאסר, ישב שם רק 8 שנים וקיבל חנינה. עכשיו הוא יכול להגיע לישראל כאזרח חופשי ומשפחת הקרבן לא יכולה לעשות דבר".

עו"ד זייד קוראת לרשויות למנוע את כניסתו של כהן לישראל, "קודם כל צריכים לתקן את החוק לזכויות נפגעי עבירה, גם אם העברה לא בוצעה בישראל אסור לשלול מהם מידע. כמו כן חשוב שישראלים בחו"ל שפשעו ורצחו, ומגיעים ארצה יתנהל מעקב ורישום אחריהם גם בארץ. לא ייתכן שרוצח בחו"ל יחזור ארצה ויתהלך כאן בצורה חופשית".