לקוח מתוסכל רצה לנקום

היורה בבנק הפועלים בבאר שבע הוא קצין משמר הגבול לשעבר שרצה לנקום בעובדי הסניף. 4 נהרגו במסע הרצח. נתניהו: מדובר בפיגוע פלילי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ג

במשטרה חוקרים את מסע הירי בבאר שבע אחר הצהריים (שני) שהביא למותם של ארבעה אזרחים תמימים.

מהחקירה הראשונית עולה כי מי שביצע את הרצח הוא לקוח שרצה לנקום בעובדי הסניף. הלקוח, קצין משמר הגבול לשעבר כבן 40 , תושב באר-שבע, פרץ לסניף ברחוב יוהנה ז'בוטינסקי בעיר כשהוא חמוש, ירה בלקוחות ובעובדים, לקח בת ערובה, וירה בעצמו למוות.

היורה החל לקרוא "זה שוד" וירה לכל עבר. הוא אחז באחת הפקידות ולקח אותה לשירותים, שם התבצר. בעיצומו של משא-ומתן עם השוטרים הוא שחרר את החטופה וירה בעצמו.

שלושה פצועים טופלו בזירת האירוע, מרביתם נפגעי חרדה. גבר אחד עדיין מאושפז במצב בינוני בבית החולים "סורוקה", עם רסיסים בפלג גופו התחתון.

רה"מ בנימין נתניהו הגיב על התקרית וכינה אותה טרגדיה ופיגוע פלילי. "נפעל שאירוע כזה לא יקרה שוב". ראש הממשלה ביקש לשלוח תנחומים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. גם שר האוצר יאיר לפיד ביקש לשגר תנחומים למשפחות.

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' אמר עם סיום האירוע: "האירוע כרגע נמצא בבדיקה, הזירה נבדקת, יש כל מיני השערות, כל מיני כיוונים. ההרוג נמצא כרגע בפנים, כנראה התאבד. אנחנו מדברים על שודד אחד אך אנחנו כלל לא בטוחים שמדובר בשוד. צריך לזכור שמדובר באירוע קשה שצריך לחקור אותו ונקווה שבשעות הקרובות אנחנו נדע".

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר: "האירוע מצער ובפתח הדברים אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחות ההרוגים ולאחל החלמה לפצועים. האירוע הוא לא אירוע על רקע לאומני אלו הנתונים הראשוניים הבסיסיים. אנחנו לא לגמרי משוכנעים שמדובר בשוד או בניסיון לשוד, הרוצח נכנס פנימה וכנראה בא עם כוונה לבצע ירי. החשוד התאבד כנראה בסופו של רצף היריות. כרגע מבחינתנו יש חשוד אחד שהתאבד, אין לנו כרגע נתונים או עובדות שמאשרות חשודים נוספים".