131 מטיילים שבו לעמק דותן

למעלה ממאה מטיילים קיימו טיול רגלי בעמק דותן, העמק שנעזב בידי צה"ל במסגרת ההתנתקות והעקירה מצפון השומרון.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ג

שבים אל העמק
שבים אל העמק
מועצת שומרון

שנים לאחר שננטשו השבילים של תל דותן ותל חפר מסיבות ביטחוניות, הגיעו לשם בבוקר שישי האחרון 131 מטיילים מכל רחבי הארץ.

המטיילים צעדו במקומות ההיסטוריים בהם נמכר יוסף, בהם ישב שלמה המלך ובהם התקיים אחד הקרבות ההרואיים בתולדות המאבק על ארץ ישראל. ממשיכים לשוב לעמק דותן.

הביקור התקיים במסגרת פרויקט "שומרון נעים להכיר" של המועצה האזורית שומרון, ובסיוע מדרשת שומרון אליהם חברו עמית אררט ועמית הורן המתנדבים לעודד ישראלים לטייל, לשנות את פני ההיסטוריה ולטייל במקומות בהם רבים לא חשבו שנשוב לצעוד בהם ביום שישי אביבי - תל דותן ותל חפר.

בעקבות הפרסומים על היוזמה הצטרפו כאמור 131 מטיילים חילונים ודתיים מכל רחבי הארץ. ליוזמה הצטרפו יאיר אלמקייס ראש מדרשת שומרון שהדריך במקום יחד עם מאיר רוטר, גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, שפעל להשגת האישורים הנצרכים עבור המטיילים ופסח רובין תושב חרמש הסמוך למקום שסייע גם הוא לאפשר את האירוע המיוחד הזה.

"תל דותן הוא למעשה המקום בו נמכר יוסף לישמעאלים ויש לו חשיבות היסטורית, וארכיאולוגית עבור מטיילים, שם גם התרחש סיפור הנביא אלישע ומלך ארם, בעמק דותן עצמו  התרחש אחד הקרבות ההיסטוריים בתולדות המאבק על ארץ ישראל ותל חפר היא עיר מקראית מתקופת שלה" מסביר יוסי דגן, מ"מ ראש המועצה האזורית שומרון. "כך שברור מהי החשיבות ההיסטורית של  המקום הזה, ועל כן נרתמנו במועצה האזורית שומרון בכדי לאפשר למטיילים הרבים שהגיעו להגשים חלום ולצעוד באותם מקומות היסטוריים".