זירת הטבח בבאר שבע. אתמול
זירת הטבח בבאר שבע. אתמולפלאש 90

התנועה למשילות ודמוקרטיה קוראת לבחון את התנהלות בית המשפט שמנע את החרמת כלי הנשק מהרוצח בסניף הפועלים בבאר שבע.

את הקריאה מפרסמת התנועה בעקבות הדיווחים לפיהם מבדיקה ראשונית עולה כי קצין משטרה הורה על הפקדת כלי הנשק שהיה בידיו של איתמר אלון, הרוצח שביצע את הטבח בבנק בבאר שבע והתאבד, אך בית המשפט השלום בבאר שבע דחה את הבקשה.

לדברי אנשי התנועה בהחלטתו בית המשפט "למעשה איפשר לרוצח לשאת את נשקו"."התוצאות הטרגיות של הרצח בסניף הבנק בבאר שבע מחייבות לפתוח בחקירה אודות החלטת בית משפט השלום בבאר שבע לאפשר לאיש לשאת כלי נשק בניגוד להוראת המשטרה", אומרים בתנועה למשילות ודמוקרטיה וקוראים "למנות גורם חיצוני ורשמי אשר אינו קשור למערכת בתי המשפט על מנת לבחון את ההחלטה ואם יש צורך לנקוט צעדים, מסקנות אישיות או כלליות".

"יתכן ובית המשפט שגה בשל אי היכולת לצפות תוצאות שכאלה אך הדבר צריך להינתן לבדיקה חיצונית ובלתי תלויה", מבהירים בתנועה.

נזכיר כי על פי הדיווחים לפני כשנתיים התלוננו שכניו של איתמר אלון על סכסוך שפרץ בינו לבינם על רקע עקירת מזגנים. במהלך החקירה, התלוננו עליו שכניו שהוא אלים והם חוששים שיפגע בהם. במהלך החקירה, עלה חשש כי החשוד נוקט באלימות כלפי שני הוריו הקשישים עמם התגורר. 

על רקע חשש זה הורה קצין משטרה שהופקד על חקירת המקרה כי יפקיד את נשקו האישי עד להשלמת ההליכים - אך השופטת שדנה בתיק החליטה לקבל את ערעורו של איתמר אלון ולהשיב לו את הנשק.