"ישיבות ההסדר הפכו לקבצנים"

ראש ישיבת ההסדר במודיעין אל"מ (מיל') הרב אליעזר שנוולד שלח הבוקר מכתב לשר האוצר בדרישה שלא לקצץ כ-40% מתקציב ישיבות ההסדר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ג

"ישיבות ההסדר הפכו לקבצנים"-ערוץ 7
תלמידי ישיבות הסדר. אילוסטרציה
פלאש 90

במסגרת קיצוצי התקציב של שנת 2013, הוחלט לקצץ ב-40% את התקציב הדל המועבר לישיבות ההסדר. לשם השוואה, תקציבים אחרים שקוצצו לא עברו את ה-5%.

בעקבות כך, ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' במודיעין, הרב אל"מ (מיל') אליעזר שנוולד שיגר הבוקר מכתב לשר האוצר בדרישה לחזור בו מהקיצוץ ואף התריע בפני קריסת מערך ישיבות ההסדר.

"בחלק מהמגזרים במשק", כתב הרב שנוולד, "למרות שקוצצו תקציבים, חלקם קיבלו את הקיצוץ בחזרה ברגע האחרון, וגם באלה שקוצצו מדובר באחוזי קיצוץ בודדים של כ5%. היכן 'השוויון בנטל'?! תקציב המדינה ב-2013 יעמוד על 388 מיליארד שקל! לא נמצאה הדרך להקצות ממנו את ה"כסף הקטן" הנדרש לתקצב את הישיבות?!"

עוד הוסיף הרב שנוולד, "כיוון שהגענו לעת הרעה הזו, אנו מבקשים לציין שמסגרות אלה מופלות לרעה כל השנים, אולם עד היום לא הגיעה הפגיעה לרמה חמורה שכזו. ואין אנו מדברים על מותרות אלא על תקציבי הקיום הבסיסיים והתשתיות הבסיסיות לקיום המוסדות. להבדיל ממוסדות להשכלה גבוהה, אין מדובר בתקציב מובנה אלא בתמיכות, המעמידות את המוסדות מידי שנה כ"עניים בפתח"!

"לא יעלה על הדעת שאלה שמשרתים את המדינה  כל חייהם יופלו לרעה, ולא יזכו לתמיכת המדינה" סיים את מכתבו וקרא לשוב ולדון בתקציב המועבר לישיבות ההסדר.

הרב שנוולד עומד בראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל" במודיעין שמקיימת הסדר יחודי הנקרא שש-הסדר שבו תלמידיה מתחייבים למסלול של 6 שנים שבמהלכם הם מתגייסים לשרות של שנתיים ו-4 חודשים.