רועי אלפסי ז"ל
רועי אלפסי ז"לדו"צ

הבוקר (רביעי) הותר לפרסום שמו של חייל צה"ל שנהרג מפיצוץ מוקש ברמת הגולן.

טוראי רועי אלפי בן 19, תושב גן יבנה. החייל היה בשלב ההכשרה של חיל ההנדסה הקרבית ונהרג בשל פיצוץ מוקש במהלך פעילות פינוי שדות מוקשים בדרום רמת הגולן. הודעה נמסרה למשפחתו. 

לאחר מותו הועלה טוראי אלפי ז"ל לדרגת רב טוראי.

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, מינה צוות מומחים לתחקור האירוע בראשות אלוף-משנה.

קצין בכיר בצבא אומר הערב, כי הפעילות שבה נהרג החייל הייתה במסגרת הכשרות שבמסגרתן לומדים החיילים פעולות שונות בשדה הקרב ובהם גם גילוי מוקשים והוצאתם.

לדבריו, אחר הצהריים, בעת פעילות ראשונה של כח הנדסה שפעל באיזור רמת הגולן, נכנס הכח לתוך שדה מוקשים ישראלי שהוטמן באיזור בשנות ה-90 כדי לבצע סריקות ולהוציא כמות של מוקשים שהיתה באיזור. לאחר שהכח זיהה מס' מוקשים ובהם גם את המוקש שבסופו של דבר התפוצץ אירעה לפתע תקלה שעדיין לא ניתנת להסבר, וכתוצאה מהפיצוץ נהרג החייל.

בצה"ל מדגישים כי כל הפעולות נעשו כנדרש כולל ציוד מיוחד שהיה על גופו של החייל, אך בשל משקלו הרב של המוקש הפיצוץ גרם למותו במקום.

הפעם האחרונה בה נפגע חייל צה"ל בפיצוץ מוקש היתה בשנת 2007. חייל צה"ל ששירת בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ נכנס בשוגג לשדה מוקשים סמוך לקיבוץ קטורה בערבה, עלה על מוקש ונפצע קשה.

בחודש פברואר 2010 נפגעו חמישה בני משפחה אחת שיצאו לטייל ברמת הגולן מפיצוץ מוקש באזור הר בנטל בצפון הרמה. שניים מבני המשפחה, ילדים בני 11 ו-9 נפצעו פצעים קשים בגפיהם התחתונות. אם המשפחה נפצעה בינוני.