'להחזיר את ישראל למועצת זכויות האדם'

נשיאת הארגון הבנלאומי למשפטנים יהודים, טוענת כי כל יום שעובר ללא ייצוג ישראלי במועצת זכויות האדם גורם נזק רב.

בני טוקר , י"ג בסיון תשע"ג

מטה האו"ם באירופה
מטה האו"ם באירופה
רויטרס

עו"ד, עירית קאהן ,נשיאת הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים, ארגון בעל מעמד באו"ם קוראת למדינת ישראל לשוב למועצה לזכויות אדם בז'נבה.

הארגון הבינלאומי של עורכי דין ומשפטנים יהודים  הוא ארגון בעל מעמד באו"ם של Non-Governmental Organization in ECOSOC in Category II, המאפשר לו להיות מיוצג בפני מוסדות האו"ם בניו-יורק ובג'נבה. הארגון מסייע במיוחד במאבק נגד הפליית ישראל במוסדות האו"ם. לקראת ועידת האו"ם למאבק בגזענות, שהתקיים בדרבן, דרום אפריקה, בספטמבר 2001, הוכן מסמך המוחה נגד הפליית ישראל והיהודים.

קאהן טוענת כי הדרך היחידה להגן על ישראל, היא להיות נוכח בדיונים, "אנחנו משמשים פרקליטים של העם היהודי ומדינת ישראל. אחרי עפרת יצוקה שכנענו את בית הדין הפלילי בהאג שלפלשתינים אין מעמד של מדינה והם לא יכולים לתבוע אותנו. לדעתנו ישראל עשתה טעות כשעזבה את המועצה לזכויות אדם בזנב'ה בשל העוינות נגדנו, אכן יש שם עוינות, אבל הדרך היא להתמודד ולא להחרים".

לטענתה יש אפשרות סבירה למנוע מהפלשתינים להצטרף כחברים בבית הדין בהאג, "הגשנו מסמך שמפרט מדוע הפלשתינים אינם נחשבים למדינה, ואין ספק שיש להוכחות שהצגנו בפני בית הדין משמעות גדולה, אנחנו מקווים שהמהלך יצליח".