שפיר: לחשוף הפרוטוקולים של ועדת צמח

ח"כ שפיר קוראת לחשוף את הפרוטוקולים של ועדת צמח: "לא יתכן שמידע ונתונים בסוגיה כל כך קריטית לעתיד המדינה מוסתרים מעיני הציבור".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ג

סתיו שפיר
סתיו שפיר
צילום: פלאש 90

חברת הכנסת סתיו שפיר פנתה היום לשר האנרגיה והמים, סילבן שלום, בדרישה לחשוף בהקדם את הפרוטוקולים של ועדת צמח בעניין משק הגז הטבעי.

"בימים אלו מתקבלות ההחלטות המשמעותיות לגבי מדיניות ייצוא הגז, בממשלה ובכנסת. ממשרדי האנרגיה והמשפטים נמסרים בנושא רק תירוצים. לא ייתכן שמידע חיוני בסוגיה הקריטית הזו, שתשפיע על כלכלת ישראל לעשורים, יוסתר מעיני הציבור," אמרה שפיר.

"את ההוכחות להשלכות של הסתרת מידע שכזה מעיני הציבור גילינו פעמים רבות בחודשים האחרונים. רק לפני שבועיים, לאחר שדרשתי משר האוצר לפרסם את דו"ח מנהל הכנסות המדינה, נחשפו לציבור הנתונים אודות הטבות המס השערורייתיות שניתנו לחברות הגדולות ועל הפערים הדמיוניים בין המאיון העליון למעמד הביניים. לפני כמה שבועות, לאחר חשיפת הפרוטוקולים של ועדת טרכטנברג, ראינו כיצד פרסום תמלילי הדיונים של ועדה לאומית עשוי להשפיע דרמטית על הבנת הסוגיה ועל עיצוב השיח הציבורי בנושא. שוב ושוב הקואליציה מנסה להסתיר מעיני הציבור מידע חשוב מאין כמוהו. בכוונתי להגיש בימים הקרובים תיקון לחוק חופש המידע, שיחייב רשויות ציבוריות לפרסם כל מידע הנמצא ברשותן, אלא אם מתקיים חריג מיוחד, במקום המצב הקיים כיום בו מפרסמים רק מידע שהוגשה לגביו בקשה מיוחדת", דברי שפיר.

עוד מוסיפה חברת הכנסת ותוהה: "מדוע משרד האנרגיה דוחה את הפרסום? האם השר חושש שהציבור יגלה מידע שסותר את המלצות הועדה השערורייתיות? חבל שהמשרד לא חשף את הפרוטוקולים ביוזמתו, ואילץ את הציבור לפנות אליו באמצעות בתי המשפט. אני קוראת לשר האנרגיה סילבן שלום להזדרז ולפרסם את הפרוטקולים כעת, במהירות האפשרית, ולא להמתין לכך שבית המשפט יחייב אותו לחשוף אותם או שהכנסת תקבע הוראות לנושא. המידע שייך לציבור".