איש העסקים הצרפתי, מאיר חביב, מתמודד בימים אלה לתפקיד חבר הפרלמנט הצרפתי. בפרלמנט קיימת התמודדות גם על לפחות שלושה אזורים בחו"ל: ארה"ב, מזרח התיכון ואפריקה.

חביב הוא המועמד מטעם מפלגת "UDI" במשבצת של "המזרח התיכון".

חביב, בן 52, נשוי אב לארבעה ילדים, מחלק את זמנו בקו שבין פריז לירושלים. היה חבר בתנועת ביתר בצעירותו, עלה לארץ בסוף שנות השבעים, למד בטכניון, וסיים כמהנדס תעשייה וניהול. מקורביו מספרים כי גם בשנות לימודיו בטכניון ניצל את זמנו למען העלייה לישראל ולטובת הקהילה הצרפתית.

מאיר חביב הוא בן למשפחה חשובה. אביו, עמנואל ז"ל, היה ממייסדי הקהילה הטוניסאית שהיגרה לצרפת והייה מחלוצי הכשרות בצרפת. חביב האבא היה בעל יקב מכובד שייצר את היין הכשר הראשון מאז רש"י בצרפת, איש ביתר ופעיל בעלייה לישראל.

אחיו הוא הרב משה חביב, דיין בבית הדין בישוב בית אל בבנימין ורב בישיבה הגבוהה.

בשלושים שנה האחרונות עסק בצרכי הקהילה היהודית בצרפת באופן פעיל, בתמיכה במוסודת חינוך, מוסדות צדקה, הקמת מערכת יחסים מיוחדת בין ראשי הממשלה בצרפת לישראל, עסק במלחמה באנטישמיות, "יהודי גאה שאף זוכה להערכה רבים בקרב גויים רבים".

בישראל הוא מנהל יחסים עם אישים בכירים רבים בממשל. בהתמודדות הנוכחית תומך בו ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן שר הביטחון דני דנון, "אני תומך במאיר חביב בשל דעתו הנחרצת על ארץ ישראל", אמר דנון עליו.

חביב המוכר ביחסיו הטובים והקרובים גם עם ראש הממשלה נתניהו זכה לשבחים ממנו במספר הזדמנויות, "אני מתפעל ומעריך את השורשיות היהודית של מאיר", אמר בעבר. חביב אף הפגיש את נתניהו עם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, לאחר הטבח בטולוז.

מקורביו של חביב מספרים בשיחה עם ערוץ 7 כי משמעותו של התפקיד עליו מתמודד היא כפולה, "מצד אחד קול ברור שישמע מתוך הפרלמנט הצרפתי על חשיבותה של ירושלים, על הסכנה באיראן גרעינית והמלחמה באנטישמיות".

"מצד שני מדובר בתפקיד המסייע רבות לבני הקהילה הצרפתית שעזבו את צרפת: תארים אקדמים, תמיכה בסטודנטים, קצבות נכות, הכרה בבחורי ישיבות ונושאים כלכלים אחרים שעומדים על הפרק".

אנשי הקהילה היהודית מדגישים את החשיבות בבחירות אלה בשל משמעותן ומבקשים מהציבור היהודי לקחת חלק בהן.

ביום ראשון הקרוב, 26 במאי, יתקיימו הבחירות וקלפיות יוצבו בערים השונות. באתר הקונסוליה ניתן לברר על הקלפי הקרובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו