השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט ערוץ 7

ברוב של 53 תומכים ו-14 מתנגדים אושרה טרומית הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן בנוגע להרחבת הגוף הבוחר של הרבנים הראשיים לישראל. רוב חברי סיעת הבית היהודי לא נכחו במליאה.

בעקבות העלאת החוק עולים הטונים בסיעת הבית היהודי, זאת בשל אי הסכמה בתוך הסיעה על תמיכה בחוק שטרן.  חברים בסיעה טוענים כי בנט מסרב להיפגש איתם על בחירת הרב הראשי לישראל.

לדברי חברים בסיעה אי אפשר להצביע במקביל גם על הצעת חוק שטרן ובמקביל לקדם את הצעת החוק של ח"כ זבולון כלפה המקדמת את בחירת הרב יעקב אריאל לרב הראשי.

חברים בסיעה טוענים כי השרים בנט, אורבך וחברת הכנסת שקד תומכים בבחירתו של הרב סתיו ומאידך, שאר חברי הסיעה, תומכים בבחירת הרב עמאר והרב אריאל.

"בנט מעביר מסרים לחברי הכנסת של סיעתו כי עליהם לעשות 'קיזוז'", סיפר גורם בבית היהודי לערוץ 7,  "שעל כל ח"כ מהסיעה שמצביע לחוק שטרן, יצביע ח"כ אחר מהסיעה לחוק של ח"כ כלפא על הדיל לבחירת הרב אריאל והרב עמאר. הוא נמנע מלהיפגש איתנו, אך במקביל הוא מחליט לנו מה לעשות. הוא משחק משחק כפול", ציין בזעם הגורם.

הגורם הבהיר עוד לערוץ 7 כי "לא כל דבר אנחנו מתייעצים עם רבנים, אך בסוגייה זו - שכל כולה ענייני רבנות, צריך לקיים דיון ולשמוע את הרבנים שלנו ואת חברי מועצת הרבנות הראשית, על מנת לקבל החלטה יותר נבונה. נקדם את חוק הרב אריאל ובבחירות הבאות לרבנות נקדם את חוק שטרן".

בבית היהודי טוענים כי השר בנט נתון ללחצים מצידם של שר האוצר יאיר לפיד ושר החינוך הרב שי פירון מחד וללחץ מצד אנשי הרב דרוקמן וחברי הבית היהודי מאידך.