בנט: אי אפשר יותר עם הנמלים

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב השר בנט: זהו. אי אפשר יותר עם הנמלים. הם במטבח. בסלון. הזמנתי מדביר. פרופ' יונה: טיהור אתני בנמלים.

אורנית עצר , י"ד בסיון תשע"ג

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

שר הכלכלה, נפתלי בנט, הציע רפורמה בנמלים הזוכה להתנגדויות רבות.

הפוסט שפרסם היום (חמישי) בפייסבוק הצליח להכעיס רבים, בנט כתב: "זהו. אי אפשר יותר עם הנמלים. הגעתי עכשיו הביתה והבנתי שחייבים לעשות מעשה. הם במטבח. בסלון. בחדר אורחים. כל הבית נמלים. הזמנתי מדביר".

פרופ' יוסי יונה, איש מפלגת העבודה, השיב בדף הפייסבוק שלו לפוסט. "הזמנת המדביר של בנט כדי להפחיד את עובדי הנמלים מסמנת עליית מדרגה, הסלמה, במאבק של נפתלי בנט בעובדים אלה. בנט נתלה על אילנות גבוהים, מפלצתיים, גזעניים, הוא יונק את השראתו מהאסטרטגיה הגזענית הנאצית שגרסה שאם רוצים להכשיר את הקרקע לפגיעה פיסית בקבוצה אנושית כלשהי, יש לדחוק אותה קודם, מבחינה סימבולית, לעולם החיות.

"כן, כך בדיוק פעלו הנאצים. הם הבינו שאם הם יצליחו להנחיל לציבור את האמונה כי אין היהודים, הצוענים וקבוצות 'נחותות אחרות' נמנים על הגזע האנושי אלא מדובר בחולדות, עכברים, מקקים נגיפים, שמאיימים על טוהר הגזע הארי, אז תהיה אפשרות לגייס את התמיכה שלו למפעל ההשמדה נגדם".

הוא הבהיר, "טוב, בואו לא נגזים, בנט לא מתכוון להדביר פיסית את עובדי הנמלים, הוא רק רוצה לפגוע בתנאי השכר שלהם. איך הוא מציע לעשות זאת? הוא מתכוון להציע רפורמה שתהפוך אותם לעובדי קבלן, ואולי לאסירים במחנות עבודה. ואם האסירים – החיות הנחותות יתמרדו  - אז יש לגייס מדבירים, חיילים וכלבים אימתניים שאותם יש לשסות ב'נמלים' הללו שחדרו למטבח, לסלון, לחדר האורחים. כך עושים טיהור אתני ב'נמלים'."