שתי ילדות נפצעו מיידוי אבנים בגוש עציון

טרור האבנים נמשך. שתי ילדות יהודיות ושלושה ערבים נפצעו באורח קל מיידוי אבנים על ציר 60 בגוש עציון.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ג

אבנים
אבנים
צילום: פלאש 90
שתי ילדות יהודיות ושלושה ערבים נפצעו באורח קל מיידוי אבנים על כביש 60, בין נווה דניאל לירושלים.

נזק נגרם לכלי הרכב. המשטרה פתחה את הציר לתנועת רכבים לאחר שנסגר באופן זמני.

ראשי המועצות בגוש עציון, אפרת, קריית ארבע וביתר עלית, יערכו מחר (שישי) בבוקר עצרת חירום בצומת אל חאדר בהשתתפות תושבי המועצות, על רקע התערערות המצב הביטחוני בכבישים.

במודעה שהופצה לקראת ההפגנה נכתב, "מציאות של הפקרת חייהם של אזרחים וחיילים, והפקרת חיילי צה"ל לפגיעות והשפלות הגורמים להתמוטטות כוח ההרתעה היא בלתי נסבלת".

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, הבהיר בראיון לערוץ 7 כי התושבים לא מוכנים להיות בשר תותחים, "הגיע הזמן שהממשלה תקום ותעשה מעשה שיכריע את הטרור בכבישים. לא ייתכן שיהודים שרוצים לחזור לביתם יהיו כמו ברווזים במטווח. יש לפעול בנחישות וביד קשה כנגד כל אירוע של יידוי אבנים ולהחזיר את ההרתעה של צה"ל ותחושת הביטחון למתיישבים".

לדבריו התושבים לא מוכנים יותר לעבור לסדר היום לנוכח המצב, "אנחנו לא מוכנים להיות עכשיו שבע שנים תחת בקבוקי תבערה ואבנים כמו שהיה בדרום. היום אנשים מפחדים לצאת מהבית".

פרל קורא לממשלה החדשה לפעול מיד, "הזעקה שלנו מופנית לשר הביטחון וראש הממשלה שיעשו כאן שינוי דרמטי ולא קוסמטי. שיכניסו יותר כוחות לשטח, שירחיקו את זורקי האבנים וילחמו איתם בתוך הכפרים ולא בכבישים".