"אירוע כזה מראה לנו את אפסיות האדם"

שלושה ימים לאחר הסופה הקשה שפקדה את אוקלהומה, רב הקהילה היהודית ושליח חב"ד באוקלהומה סיטי, מספר על שאירע באותן דקות.

חיים לב - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ג

"אירוע כזה מראה לנו את אפסיות האדם"-ערוץ 7
אוקלוהומה
רויטרס
שלושה ימים לאחר סופת הטורנדו הקשה שפקדה את אוקלהומה והותירה אחריה הרס נוראי, עשרות הרוגים ומאות רבות של פצועים, הרב עובדיה גולדמן, רב הקהילה היהודית ושליח חב"ד באוקלהומה סיטי, חוזר אחורנית ומספר על שאירע באותן דקות נוראיות.

לדבריו, מוקד הטורנדו היה כ־ 30 ק"מ מהאזור שבו מתגורר. 

"חווינו בעבר סופות טורנדו", הוא אומר, "אולם מעולם זה לא התקרב למה שאירע באותו לילה". לדבריו, בעוד שהזמן של כל סופה שכזאת לא יותר מארבע עד חמש דקות, הפעם הסופה נמשכה כעשרים דקות, ולכן הותירה אחריה נזק בלתי נתפס שכזה, היות והנזק נגרם לכל אורך הסופה. "שמענו על הטורנדו המתקרבת על ידי כלי התקשורת, אולם דברים כאלו כבר התרחשו בעבר הרחוק, איש לא העלה בדעתו כי אלו יהיו התוצאות".

לשאלה האם יש יהודים שנפגעו השיב הרב גולדמן, כי באזור שנפגע אין קהילה יהודית מסודרת ולכן לא מתגוררים שם יהודים רבים, אולם ידוע לו על כמה וכמה יהודים שמתגוררים במקום. עם חלקם כבר הצליח לשוחח והם במצב טוב, ועם אחרים עדיין לא.

בשל הקושי להגיע למקום בשל סכנת קריסה, הודיע הרב לחברי הקהילה כי הוא פתח בבית הכנסת מוקד לאיסוף פריטים חיוניים כמו מים, כלי רחצה, פריטים לילדים, אותם העביר ושלח לאזור האסון.

"אירוע זה רק מראה לנו את אפסיות האדם, וכי ברגע אחד יכול העולם להשתנות לגמרי, והכל מאתו יתברך", מסיים הרב גולדמן בנימה נרגשת.